WTA Hobart: Camila Giorgi i Eugenie Bouchard spotkają się w ćwierćfinale

Włoszka Camila Giorgi wyeliminowała Japonkę Nao Hibino i o półfinał turnieju WTA International w Hobart zmierzy się z Kanadyjką Eugenie Bouchard.

Camila Giorgi (WTA 35) sezon rozpoczęła w Brisbane, gdzie w I rundzie urwała seta Andżelice Kerber. W Hobart Włoszka jest już w ćwierćfinale. We wtorek pokonała 6:2, 6:3 Nao Hibino (WTA 58). W trwającym 71 minut spotkaniu dwukrotna finalistka turnieju w Katowicach popełniła pięć podwójnych błędów i dwa razy oddała podanie, a sama przełamała rywalkę pięć razy.

Giorgi w ćwierćfinale zagra po raz pierwszy od czerwca 2015 roku, gdy w Den Bosch wywalczyła tytuł. Kolejną rywalką Włoszki będzie Eugenie Bouchard (WTA 47), półfinalistka Australian Open i Rolanda Garrosa oraz finalistka Wimbledonu z 2014 roku. Kanadyjka wróciła z 0:3 w drugim secie i pokonała 6:4, 7:5 Alison van Uytvanck (WTA 44). W ciągu godziny i 46 minut była piąta rakieta globu popełniła sześć podwójnych błędów, o dwa więcej niż Belgijka, która nie potrafiła zrobić użytku ze swojego serwisu. Bouchard trzy razy oddała własne podanie, a sama wykorzystała pięć z 12 break pointów. Van Uytvanck w ubiegłorocznym Rolandzie Garrosie osiągnęła swój pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał.

Bouchard jedyny w ubiegłym sezonie ćwierćfinał osiągnęła w Australian Open i z siódmego miejsca w rankingu wypadła z Top 40. W tym roku wygrała już cztery mecze w dwóch turniejach. Przed tygodniem w Shenzhen w walce o półfinał uległa Tímei Babos. Trzy lata temu w Strasburgu Kanadyjka pokonała Giorgi 6:3, 6:0 w ich jedynym do tej pory spotkaniu.

Margarita Gasparian (WTA 60) nie wykorzystała prowadzenia 3:1 w trzecim secie i przegrała 3:6, 6:3, 3:6 z Johanną Larsson (WTA 54). W ciągu dwóch godzin walki Rosjanka popełniła pięć podwójnych błędów. W całym meczu było 11 przełamań, z czego sześć na korzyść Szwedki, która osiągnęła czwarty ćwierćfinał na sześć ostatnich startów (w ubiegłym sezonie w Seulu, Taszkencie i Linzu).

Alize Cornet (WTA 42) pokonała 6:4, 5:7, 6:2 Veronikę Cepede Royg (WTA 142) po dwóch godzinach i 53 minutach. Francuzka mogła odnieść szybsze zwycięstwo, bo prowadziła 6:4, 2:0. Francuzka popełniła 10 podwójnych błędów i 10 razy oddała własne podanie, a sama wykorzystała 12 z 20 break pointów.

Hobart International, Hobart (Australia)

Johanna Larsson (Szwecja) - Margarita Gasparian (Rosja) 6:3, 3:6, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do półfinału turnieju w Hobart?