WTA Sydney: Siostry Chan zatrzymały Klaudię Jans-Ignacik i Laurę Siegemund

Klaudia Jans-Ignacik i Laura Siegemund na ćwierćfinale zakończyły zmagania w turnieju WTA Premier na kortach twardych w Sydney. W środę ich pogromczyniami okazały się rozstawione z drugim numerem siostry Chan.

Rafał Smoliński

Pojedynek, którego stawką był półfinał gry podwójnej imprezy Apia International Sydney, trwał zaledwie 65 minut. W premierowej odsłonie Klaudia Jans-Ignacik i Laura Siegemund ani razu nie utrzymały własnego serwisu, a odpowiedziały tylko dwoma breakami, dlatego przegrały tę część meczu 2:6.

W drugim secie gra była wyrównana do stanu po 2, bowiem do tego momentu obie pary pewnie wygrywały własne podania. Wówczas do ataku przystąpiły Hao-Ching Chan i Yung-Jan Chan, które dwukrotnie przełamały serwis polsko-niemieckiej pary. Tajwanki straciły w drugiej odsłonie tylko trzy punkty przy własnym serwisie, dlatego pewnie triumfowały w całym pojedynku 6:2, 6:2.

Jans-Ignacik i Siegemund za ćwierćfinał turnieju w Sydney otrzymają po 100 punktów do rankingu deblowego oraz czek na sumę 5970 dolarów do podziału. Obie tenisistki udadzą się teraz do Melbourne, gdzie wezmą udział w wielkoszlemowym Australian Open. Partnerką Polki będzie jej rodaczka Paula Kania, która w czwartek rozpocznie zmagania w eliminacjach singla.

Apia International Sydney, Sydney (Australia)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 753 tys. dolarów
środa, 13 stycznia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Hao-Ching Chan (Tajwan, 2) / Yung-Jan Chan (Tajwan, 2) - Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Laura Siegemund (Niemcy) 6:2, 6:2