Australian Open: Porażka w debiucie Magdy Linette. Polka nie sprawiła niespodzianki

Magda Linette swój debiutancki start w wielkoszlemowym Australian Open zakończyła na I rundzie. W poniedziałek Polka przegrała w dwóch setach z Portorykanką Moniką Puig 3:6, 0:6.

Marcin Motyka

W dwóch poprzednich występach w Australian Open (sezony 2014-15) Magda Linette nie przeszła kwalifikacji. Tym razem poznanianka miała zapewnione pewne miejsce w głównej drabince, ale trafiła na trudną rywalkę. W I rundzie Polka stanęła naprzeciw Moniki Puig, niegdyś 41., a obecnie 52. tenisistki świata, która w zeszłym tygodniu dotarła do finału znakomicie obsadzonego turnieju w Sydney.

Linette rozpoczęła obiecująco. W trzecim gemie po fantastycznym returnie wywalczyła break pointa, którego na przełamanie zamieniła zagraniem wygrywającym z forhendu. Szczęście Polki nie trwało jednak długo, bo już po chwili Puig odrobiła stratę, przełamując bez straty punktu.

W siódmym gemie tenisistka z Poznania stanęła przed kolejną okazją. Miała piłkę na przełamanie, lecz trafiła z bekhendu w siatkę. Puig utrzymała serwis i ruszyła do ataku. W gemie ósmym Portorykanka uzyskała breaka, a następnie zakończyła pierwszą partię zwycięstwem.

Po przegranym, lecz dobrym premierowym secie, druga odsłona w wykonaniu Linette była bardzo słaba. Polka nie dość, że nie potrafiła sprawić kłopotów coraz lepiej dysponowanej rywalce, to jeszcze sama popełniała proste pomyłki. Puig zdobywała kolejne gemy i wygrała drugiego seta 6:0.

W ciągu 62 minut gry Linette nie posłała asa, popełniła trzy podwójne błędy serwisowe, wykorzystała jednego z trzech break pointów, zagrała dziewięć uderzeń wygrywających i popełniła aż 34 niewymuszone błędy. Puig natomiast zapisała na swoim koncie cztery asy, pięć przełamań, 13 winnerów i 17 błędów własnych.

W II rundzie Puig spotka się z kwalifikantką Kristyną Pliskovą bądź z rozstawioną z numerem 25. Samanthą Stosur.