ATP Montpellier: Bednarek i Istomin nie zmierzą się z Kubotem i Matkowskim

W ćwierćfinale gry podwójnej halowego turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Montpellier nie dojdzie do "polskiego" pojedynku. W środę swój mecz wygrali Łukasz Kubot i Marcin Matkowski, ale porażki doznali Tomasz Bednarek i Denis Istomin.

Rafał Smoliński
Tomasz Bednarek WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek

Rozstawieni z "jedynką" Łukasz Kubot i Marcin Matkowski rozpoczęli występ w zawodach Open Sud de France od przegrania partii otwarcia, ale kolejne dwa sety meczu z Paulem-Henrim Mathieu i Vincentem Millotem zapisali na swoją korzyść. Po 90 minutach polska para triumfowała 4:6, 7:6(3), 10-5 i zameldowała się w ćwierćfinale.

Przeciwnikami Kubota i Matkowskiego nie zostali jednak Tomasz Bednarek i Denis Istomin. Polsko-uzbecki debel zmierzył się z duetem Mahesh Bhupathi i Jonathan Marray, lecz po 62 minutach przegrał 3:6, 6:3, 6-10.

Kubot i Matkowski powalczą o półfinał z Bhupathim i Marrayem dopiero w piątek. Natomiast w czwartek, po godz. 12:00, na korcie centralnym zagrają Mateusz Kowalczyk i Andreas Siljeström oraz oznaczeni drugim numerem Mate Pavić i Michael Venus.

Open Sud de France, Montpellier (Francja)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 463,5 tys. euro
środa, 3 lutego

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcin Matkowski (Polska, 1) - Paul-Henri Mathieu (Francja, WC) / Vincent Millot (Francja, WC) 4:6, 7:6(3), 10-5

Mahesh Bhupathi (Indie) / Jonathan Marray (Wielka Brytania) - Tomasz Bednarek (Polska) / Denis Istomin (Uzbekistan) 6:3, 3:6, 10-6

Czy Łukasz Kubot i Marcin Matkowski awansują do półfinału turnieju w Montpellier?