WTA Sankt Petersburg: Katarzyna Kawa wygrała seta z Tamirą Paszek

Katarzyna Kawa zdołała wygrać seta z Tamirą Paszek, ale nie wystąpi w decydującej fazie eliminacji do halowego turnieju WTA Premier w Sankt Petersburgu.

Rafał Smoliński

Pojedynek z Tamirą Paszek, ćwierćfinalistką Wimbledonu 2011 i 2012, trwał siedem kwadransów. W premierowej odsłonie 23-letnia Polka postarała się o trzy przełamania i pewnie zwyciężyła 6:1.

Katarzyna Kawa nie była jednak w stanie pójść za ciosem. W dwóch kolejnych setach Austriaczka dała się przełamać tylko raz i straciła zaledwie trzy gemy. Po 105 minutach notowana obecnie na 124. pozycji w rankingu WTA 25-latka triumfowała 1:6, 6:1, 6:2.

Kawa, aktualnie 267. singlistka świata, zakończyła starania o miejsce w głównej drabince St. Petersburg Ladies Trophy w II rundzie eliminacji. W poniedziałkowym finale kwalifikacji rywalką oznaczonej "szóstką" Paszek będzie Sesil Karatanczewa lub Polina Lejkina.

St. Petersburg Ladies Trophy, Sankt Petersburg (Rosja)