WTA Dubaj: Swietłana Kuzniecowa rozbita przez Julię Goerges, porażka Karoliny Pliskovej

Rosjanka Swietłana Kuzniecowa i Czeszka Karolina Pliskova na I rundzie zakończyły udział w turnieju WTA Premier w Dubaju.

PAP/EPA / DAN HIMBRECHTS

W styczniu Swietłana Kuzniecowa (WTA 18) wywalczyła tytuł w Sydney, ale do tej pory była to jej jedyna chwila radości w tym sezonie. W Auckland i w Australian Open wygrała po jednym meczu, a w Pucharze Federacji poniosła dwie porażki z Holenderkami spoza czołowej "100" rankingu, z Richel Hogenkamp i Kiki Bertens. W Dubaju, gdzie grała w finale w 2004, 2008 i 2011 roku, na korcie spędziła 55 minut. Rosjanka przegrała 0:6, 1:6 z Julią Görges (WTA 54).

Jedynego gema Kuzniecowa zdobyła, gdy przegrywała 0:6, 0:3. W całym meczu Rosjanka zdobyła 26 z 78 rozegranych punktów. Byłej wiceliderce rankingu naliczono cztery kończące uderzenia i dziewięć niewymuszonych błędów. Görges miała 28 piłek wygranych bezpośrednio i 15 pomyłek. Niemka zaserwowała sześć asów, obroniła trzy break pointy i wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie. Była 15. rakieta globu poprawiła na 2-4 bilans meczów z Kuzniecową. Była to ich druga konfrontacja w Dubaju. W 2012 roku również lepsza była Görges, ale po trzysetowej bitwie.

Kristina Mladenović (WTA 30) wygrała 6:2, 7:6(1) z Łesią Curenko (WTA 34). W ciągu 90 minut Ukrainka popełniła sześć podwójnych błędów i zdobyła tylko sześć z 20 punktów przy swoim drugim podaniu. W II rundzie jest też inna reprezentantka Trójkolorowych, Caroline Garcia (WTA 38), która zwyciężyła 6:4, 6:1 Annę Schmiedlovą (WTA 29). W ciągu 84 minut Słowaczka popełniła 11 podwójnych błędów.

Madison Brengle (WTA 60) pokonała 6:4, 7:5 Jekaterinę Makarową (WTA 31). Amerykanka wróciła z 0:2 w pierwszym i z 0:4 z drugim secie. Kolejną rywalką 25-latki z Dover będzie Petra Kvitova, którą w ubiegłym sezonie pokonała w Stuttgarcie. Awans do II rundy wywalczyła również rodaczka Brengle, Coco Vandeweghe (WTA 46), która zaserwowała 13 asów i wygrała 7:6(5), 6:1 z finalistką turnieju z ubiegłego sezonu Karoliną Pliskovą (WTA 14).

Andrea Petković (WTA 28) oddała trzy gemy Camili Giorgi (WTA 40). W trwającym 63 minuty spotkaniu Włoszka popełniła pięć podwójnych błędów i zdobyła tylko pięć z 18 punktów przy swoim drugim podaniu. Niemka wykorzystała sześć z 12 break pointów i poprawiła na 2-3 bilans meczów z Giorgi.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)