Challenger Wrocław: Łukasz Kubot pokonał japońskiego rywala i awansował do II rundy

Pomimo niewielkich kłopotów Łukasz Kubot pokonał Japończyka Hirokiego Moriyę 7:6 (7-5), 6:4 i awansował do II rundy turnieju ATP Challenger Tour we Wrocławiu.

Karolina Konstańczak

Łukasz Kubot, zajmujący odległe 669. miejsce w męskim zestawieniu, w obecnym sezonie dwukrotnie próbował swoich sił w eliminacjach turniejów ATP, jednak zdołał wygrać tylko jedno spotkanie. Nieco później polski tenisista dostał szansę na powiększenie swojego dorobku punktowego, bowiem organizatorzy imprezy ATP Challenger Tour we Wrocławiu przyznali mu dziką kartę.

W meczu otwarcia polskiego turnieju Kubot spotkał się z Hiroki Moriyą, 190. obecnie tenisistą świata. Warto podkreślić, że Japończyk mierzy tylko 170 centymetrów wzrostu.

Polak bardzo dobrze rozpoczął wtorkowe starcie i już w trzecim gemie wypracował sobie wynik 40-0 przy podaniu rywala. Przy drugim z break pointów Japończyk posłał piłkę w siatkę, a Kubot odskoczył na 3:1, a po posłaniu asa na 4:1. Warto podkreślić, że chociaż 33-latek rzadziej trafiał pierwszym podaniem, był o wiele bardziej skuteczny i niemal zawsze zdobywał punkt. Problemy nastręczały mu jednak podwójne błędy - po jednym z nich pozwolił rywalowi odrobić straty i w niedługim czasie obaj zrównali się na 5:5. Finalnie jednak Polak rozstrzygnął seta po tie breaku, odrabiając straty ze stanu 3-5.

W drugiej partii Kubot bardzo szybko uzyskał przełamanie. W trzecim gemie nasz reprezentant wypracował sobie dwie okazje z rzędu i wykorzystał już pierwszą z nich, bowiem piłka po jego zagraniu przetoczyła się na stronę rywala. 33-latek bez większych kłopotów dowiózł przewagę do końca partii i po godzinie i 32 minutach triumfował 7:6 (7-5), 6:4.

W II rundzie rywalem Kubota będzie rozstawiony z numerem siódmym Konstantin Krawczuk. Rosjanin w dwóch setach pokonał Adriana Ungura. Polak i zajmujący obecnie 134. miejsce tenisista wcześniej nie mieli okazji rywalizować ze sobą na światowych kortach.