ATP Marsylia: Wawrinka obronił meczbole i zrewanżował się Stachowskiemu, trudny mecz Cilicia

Stan Wawrinka obronił dwie piłki meczowe i po tie breaku trzeciego seta pokonał Serhija Stachowskiego w II rundzie turnieju ATP w Marsylii. Trudną przeprawę z Robinem Haase ma za sobą Marin Cilić, a z imprezy wycofał się Gael Monfils.

Marcin Motyka
PAP/EPA / EPA/LUKAS COCH

Przed 12 miesiącami w Marsylii Serhij Stachowski odniósł jedno z cenniejszych zwycięstw w swojej karierze, pokonując w ćwierćfinale Stana Wawrinkę. W tegorocznej edycji turnieju Open 13 znów się spotkali, tym razem w II rundzie, i ponownie Ukrainiec był bliski wygranej. Stachowski nie wykorzystał jednak przewagi przełamania w decydującym secie oraz dwóch piłek meczowych w rozstrzygającym tie breaku i ostatecznie to Szwajcar zwyciężył 6:4, 4:6, 7:6(8), biorąc rewanż za zeszłoroczną porażkę.

Wawrinka, dla którego był to powrót do głównego cyklu po trzytygodniowej przerwie spowodowanej chorobą, w ćwierćfinale zmierzy się z Benoitem Paire'em bądź Vincentem Millotem. Ten drugi w środę rozegrał mecz I rundy i niespodziewanie wygrał 6:7(1), 6:2, 6:3 z Nicolasem Mahutem. - To dla mnie wspaniałe zwycięstwo - przyznał 30-letni Millot.

Bardzo trudną przeprawę ma za sobą Marin Cilić. Rozstawiony z numerem czwartym Chorwat potrzebował dwóch godzin i dwóch minut, by wygrać 4:6, 6:3, 7:5 z Robinem Haase. - To był bardzo trudny mecz, prawdziwy thriller, więc jestem zadowolony, że wygrałem. Pierwszy nie był najlepszy w moim wykonaniu, ale drugi i trzeci były już bardzo dobre. W Marsylii czuję się bardzo dobrze. To wspaniały turniej ze znakomitą obsadą. Mam stąd miłe wspomnienia, bo w 2011 roku zagrałem tu w finale - powiedział Cilić.

Kolejnym rywalem Chorwata, który w meczu z Haase zaserwował 12 asów, posłał 49 uderzeń kończących, popełnił 37 niewymuszonych błędów, trzykrotnie został przełamany oraz wykorzystał cztery z 16 break pointów, będzie Quentin Halys lub Andriej Kuzniecow. Halys w I rundzie wyeliminował "szczęśliwego przegranego" z eliminacji, Davida Gueza, który w głównej drabince Open 13 zastąpił Gaela Monfilsa.

W ćwierćfinale jest już także David Goffin, który w środę spędził na korcie tylko 37 minut. Przy prowadzeniu 6:1, 2:0 rywal Belga, Mischa Zverev, skreczował z powodu urazu szyi. O półfinał Goffin powalczy z bratem Mischy, Alexandrem Zverevem albo Tomasem Berdychem, turniejową "dwójką".