WTA Acapulco: Paula Kania i Maria Irigoyen w półfinale gry podwójnej

Paula Kania i Maria Irigoyen awansowały do półfinału deblowych zmagań w Acapulco. Polka i Argentynka pokonały 4:6, 6:4, 10-4 rozstawione z numerem trzecim Larę Arruabarrenę i Paulę Cristinę Goncalves.

Karolina Konstańczak
Newspix / Sydney Low

Paula Kania, 23-latka urodzona w Sosnowcu, zdecydowała się na start w deblowych zmaganiach w Acapulco wraz z Marią Irigoyen. W meczu otwarcia Polka i Argentynka pokonały Julię Glushko i Rebeccę Peterson, dzięki czemu awansowały do ćwierćfinału. Na tym etapie imprezy spotkały się z rozstawionymi z numerem trzecim Larą Arruabarreną i Paulą Cristiną Goncalves.

Kania i Irigoyen rozpoczęły pojedynek od prowadzenia 2:0, jednak Hiszpanka i Brazylijka błyskawicznie odrobiły straty. Od tego momentu obie pary pewnie rozgrywały własne podania i dopiero w dziesiątym gemie Arraubarrena i Goncalves przełamały naszą reprezentantkę i jej partnerkę, wygrywając tym samym premierową odsłonę 6:4.

W drugiej odsłonie oba duety również świetnie prezentowały się przy własnych podaniach, a jedyne break pointy w dziewiątym gemie wypracowały sobie Kania i Irigoyen. Polka i Argentynka wykorzystały drugą okazję i objęły prowadzenie 5:4, a chwilę później doprowadziły do super tie breaka.

W ostatniej części meczu sosnowiczanka i jej partnerka całkowicie dominowały na korcie, najpierw odskakując na 5-2, a nieco później na 8-4. Finalnie po godzinie i 15 minutach para z polskim akcentem wygrała 4:6, 6:4, 10-4 i awansowała do półfinału deblowych zmagań w Acapulco.

Na tym etapie imprezy Kania i Irigoyen spotkają się z najwyżej rozstawionymi w turnieju Anabel Mediną i Arantxą Parrą. Hiszpanki w drodze do półfinału nie straciły ani jednego seta.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 24 lutego

ćwierćfinał gry podwójnej
:

Paula Kania (Polska) / Maria Irigoyen (Argentyna) - Lara Arruabarrena (Hiszpania, 3) / Paula Cristina Goncalves (Brazylia, 3) 4:6, 6:4, 10-4