WTA Kuala Lumpur: Pewne otwarcie Eugenie Bouchard, maraton Kurumi Nary z Danielą Hantuchovą

Zdjęcie okładkowe artykułu: EPA/Wu Hong
EPA/Wu Hong

Kanadyjka Eugenie Bouchard pokonała reprezentantkę Hongkongu Ling Zhang i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Kuala Lumpur.

BMW Malaysian Open to dla Eugenie Bouchard (WTA 52) piąty turniej w sezonie i jeszcze ani razu nie odpadła w I rundzie. W Shenzhen osiągnęła ćwierćfinał, w Hobart doszła do finału, w Australian Open wygrała jeden mecz, a w Ad-Dausze dwa. W Kuala Lumpur na początek Kanadyjka pokonała 6:3, 6:1 Ling Zhang (WTA 278). W trwającym 69 minut spotkaniu finalistka Wimbledonu 2014 obroniła pięć z sześciu break pointów.

Kolejną rywalką Bouchard będzie Kurumi Nara (WTA 82), która wygrała 6:4, 6:7(4), 7:6(10) z Danielą Hantuchova (WTA 170) po trzech godzinach i 19 minutach walki. W trzecim secie Słowaczka prowadziła 5:3, a później 5-2 w tie breaku, ale zmarnowała trzy piłki meczowe i odpadła z rywalizacji. Była piąta rakieta globu jedyne w tym roku mecze wygrała w kwalifikacjach do turnieju w Sydney. Bouchard i Nara zmierzą się ze sobą po raz drugi. Trzy lata temu w półfinale w Osace górą była Kanadyjka.

Mistrzyni imprezy z 2012 roku Su-Wei Hsieh (WTA 69) pokonała 6:4, 6:4 Janę Cepelovą (WTA 124). W trwającym 83 minuty spotkaniu Tajwanka wykorzystała pięć z 10 break pointów. O ćwierćfinał 30-latka z Tajpej zmierzy się ze Słowaczką Kristiną Kucovą (WTA 139), która wygrała 7:6(4), 6:4 ze Szwajcarką Stefanie Vögele (WTA 116).

- Myślę, że pogoda jest korzystniejsza dla azjatyckich tenisistek, więc granie o godz. 14:00 było dla mnie dobre. Jest bardzo gorąco, a my jesteśmy do tego lepiej przyzwyczajone - powiedziała Hsieh, która w Kuala Lumpur zawsze spisywała się świetnie. W 2012 roku jako kwalifikantka wywalczyła tytuł, a w kolejnych latach osiągnęła w stolicy Malezji ćwierćfinał (2013) i półfinał (2015). 30-letnia Hsieh to była 23. singlistka świata, a w maju 2014 roku została liderką rankingu deblowego. W grze podwójnej wywalczyła 17 tytułów, w tym dwa wielkoszlemowe (Wimbledon 2013 i Roland Garros 2014, oba w parze z Shuai Peng).

Nao Hibino (WTA 59) przegrała 4:6, 2:6 z Ying-Ying Duan (WTA 121). W trwającym 63 minuty spotkaniu Japonka trzy razy oddała własne podanie, a sama nie miała ani jednej okazji na przełamanie. W II rundzie Chinka zmierzy się ze swoją rodaczką Qiang Wang (WTA 99), która oddała trzy gemy reprezentantce Tajlandii Luksice Kumkhum (WTA 147).

BMW Malaysian Open, Kuala Lumpur (Malezja) WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów poniedziałek, 29 lutego

I runda gry pojedynczej:

Eugenie Bouchard (Kanada, 6) - Ling Zhang (Hongkong, WC) 6:3, 6:1 Su-Wei Hsieh (Tajwan, 7) - Jana Cepelova (Słowacja) 6:4, 6:4 Ying-Ying Duan (Chiny) - Nao Hibino (Japonia, 5) 6:4, 6:2 Kurumi Nara (Japonia) - Daniela Hantuchova (Słowacja) 6:4, 6:7(4), 7:6(10) Qiang Wang (Chiny) - Luksika Kumkhum (Tajlandia, Q) 6:2, 6:1 Kristina Kucova (Słowacja) - Stefanie Vögele (Szwajcaria) 7:6(4), 6:4 Barbora Krejcikova (Czechy, Q) - Yafan Wang (Chiny) 6:4, 1:6, 6:2

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.

Czy Eugenie Bouchard awansuje do ćwierćfinału turnieju w Kuala Lumpur?