WTA Monterrey: Heather Watson z Kirsten Flipkens o tytuł w singlu

Sobotnie półfinały turnieju WTA International na kortach twardych w Monterrey zostały rozstrzygnięte w dwóch setach. W niedzielę o mistrzowskie trofeum powalczą dwie nierozstawione zawodniczki, Heather Watson i Kirsten Flipkens.

Rafał Smoliński

Emocje były tak naprawdę tylko w pierwszym spotkaniu, w którym Kirsten Flipkens przegrywała już 3:5, ale zdołała odrobić stratę i zwyciężyć w tie breaku Anett Kontaveit. W drugim secie półfinalistka Wimbledonu 2013 zdobyła kluczowe przełamanie i pokonała ostatecznie zdolną Estonkę 7:6(6), 6:4.

- Myślę, że przez cały tydzień byłam bardzo silna psychicznie. Pierwszy set był wyjątkowo zacięty, ale udało mi się powrócić do gry i wygrać wyrównany tie break. To było naprawdę jak w przypadku rzutu monetą, wszystko mogło się wydarzyć - stwierdziła po meczu szczęśliwa Belgijka.

Jej finałową przeciwniczką została Heather Watson, która potrzebowała zaledwie 67 minut, aby pokonać Caroline Garcię 6:1, 6:2. Mecz trwał tak krótko, ponieważ Francuzka zmagała się z kontuzją dolnej części pleców, której doznała w pojedynku ze swoją rodaczką Pauline Parmentier.

- Jestem bardzo zadowolona ze swojej dzisiejszej postawy, ale Caroline nie była w pełni sił. Mam nadzieję, że to nic poważnego i szybko powróci do zdrowia - powiedziała Watson, która po raz trzeci wystąpi w finale zawodów głównego cyklu i stanie przed szansą zdobycia trzeciego tytułu.

W 2012 roku Brytyjka wygrała imprezę w Osace, z kolei w zeszłym sezonie triumfowała w Hobart. - To nie będzie łatwy mecz, ponieważ grałam już wcześniej z Kirsten dwukrotnie, a ona jest bardzo doświadczona. Będę musiała zaprezentować swój najlepszy tenis - stwierdziła Watson.

Klasyfikowana obecnie na 73. miejscu Flipkens pokonała notowaną na 84. pozycji Brytyjkę w 2011 roku w Indian Wells oraz 2014 roku w Waszyngtonie. Dla Belgijki będzie to trzeci finał rangi WTA, ale dotychczas triumfowała tylko raz, w 2012 roku w Quebec City. - To z pewnością będzie dobry mecz i nie mogę się już go doczekać. To mój pierwszy finał od dłuższego czasu, więc będę się nim cieszyła na 100 proc. - powiedziała Flipkens, której karierę zahamowała poważna kontuzja kolana.

Abierto Monterrey Afirme, Monterrey (Meksyk)