WTA Indian Wells: Paula Kania i Magda Linette bez powodzenia w eliminacjach

Paula Kania i Magda Linette nie dołączą do Agnieszki Radwańskiej w głównej drabince turnieju WTA Premier Mandatory na kortach twardych w Indian Wells. W poniedziałek Polki odpadły już w I rundzie eliminacji.

Rafał Smoliński

Polskie tenisistki nie miały łatwego losowania w dwustopniowych eliminacjach imprezy BNP Paribas Open. Paula Kania (WTA 154) trafiła na rozstawioną z trzecim numerem Katerynę Bondarenko (WTA 70), która była faworytką starcia z sosnowiczanką. Ukrainka rozpoczęła mecz od wygrania dziewięciu gemów z rzędu, ale Kania zdołała wyrównać na po 4 w drugim secie. Po 60 minutach do II rundy kwalifikacji awansowała jednak Bondarenko, która triumfowała 6:0, 6:4.

Więcej emocji było w pojedynku Magdy Linette (WTA 109) z Risą Ozaki (WTA 125). Poznanianka wygrała partię otwarcia 6:2, ale w drugiej lepsza w tie breaku okazała się reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni. Decydujący cios Japonka zadała w 10. gemie trzeciego seta, w którym po rozegraniu aż 28 punktów wykorzystała siódmego meczbola. Po dwóch godzinach i 36 minutach Ozaki pokonała Polkę 2:6, 7:6(3), 6:4.