ATP Indian Wells: Łukasz Kubot i Marcin Matkowski bez awansu do ćwierćfinału

Po sensacyjnym zwycięstwie w niedzielę Łukasz Kubot i Marcin Matkowski zaznali w poniedziałek goryczy porażki. Lepsi od Polaków w II rundzie turnieju BNP Paribas Open byli po super tie breaku Philipp Kohlschreiber i Dominic Thiem.

Rafał Smoliński

Z poniedziałkowych rywali Polaków największe doświadczenie w grze podwójnej ma oczywiście Philipp Kohlschreiber, ale i Dominic Thiem potrafi rywalizować w deblu. Austriak pomógł drużynie narodowej w Pucharze Davisa, kiedy wspólnie z Alexandrem Peyą powrócił ze stanu 0-2 w setach w meczu z portugalską parą Gastao Elias i João Sousa. Thiem był zresztą bohaterem całego spotkania, ponieważ zdobył aż trzy punkty.

Już pierwsze gemy pokazały, że Łukasz Kubot i Marcin Matkowski nie będą mieli łatwego zadania. Rywale szybko uzyskali dwa przełamania, a Polacy zdołali tylko zmniejszyć dystans, by przegrać trzy ostatnie gemy. W drugim secie Biało-Czerwoni zaprezentowali się już z dużo lepszej strony i po przełamaniu serwisu Thiema w 10. gemie doprowadzili do wyrównania stanu pojedynku.

Kwestię awansu do ćwierćfinału zawodów w Indian Wells rozstrzygnął zatem super tie break. W rozgrywce tej Kubot i Matkowski prowadzili tylko raz, na samym początku, kiedy zdobyli pierwszy punkt. Cztery kolejne wymiany padły łupem niemiecko-austriackiej pary, która nie zmarnowała sporej przewagi. Po 81 minutach Kohlschreiber i Thiem triumfowali 6:2, 4:6, 10-5.

Za występ w Indian Wells Kubot i Matkowski otrzymają po 90 punktów do rankingu deblowego. Kohlschreiber i Thiem powalczą natomiast o półfinał albo z parą Thomaz Bellucci i Guido Pella, albo z oznaczonym szóstym numerem duetem Vasek Pospisil i Jack Sock.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy (Plexipave), pula nagród 6,134 mln dolarów
poniedziałek, 14 marca

II runda gry podwójnej:

Philipp Kohlschreiber (Niemcy) / Dominic Thiem (Austria) - Łukasz Kubot (Polska) / Marcin Matkowski (Polska) 6:2, 4:6, 10-5

Źródło: TVP S.A.