WTA Miami: Alize Cornet pierwszą rywalką Agnieszki Radwańskiej

Francuzka Alize Cornet pokonała Kazaszkę Galinę Woskobojewą i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier Mandatory w Miami.

Alize Cornet (WTA 42) groziła nawet sześciomiesięczna absencja. - Mam siniaka na kręgu, problemy są też z dyskiem. Leczenie zabierze dużo czasu. Ostatnie trzy tygodnie zajęło mi poszukiwanie jak najdokładniejszego rozpoznania - wyjaśniła Francuzka w lutym w wywiadzie dla Tennis Magazine. Wróciła jednak dużo szybciej. W środę rozegrała pierwszy mecz od czasu Australian Open. W I rundzie turnieju w Miami pokonała 6:4, 7:5 Galinę Woskobojewą (WTA 939). Kazaszka to inna rekonwalescentka. W Indian Wells (urwała seta Heather Watson) rozegrała pierwszy mecz w głównym cyklu od marca 2014 roku, gdy na Florydzie uległa Cwetanie Pironkowej.

W pierwszym secie Cornet od 2:2 zdobyła trzy gemy z rzędu. Woskobojewa zbliżyła się na 4:5, ale więcej się jej nie udało zdziałać. W drugiej partii Francuzka z 0:2 wyszła na 5:3. Kazaszka wyrównała na 5:5 po obronie piłki meczowej, ale przegrała dwa kolejne gemy i pożegnała się z turniejem.

W trwającym godzinę i 48 minut spotkaniu Cornet popełniła osiem podwójnych błędów, ale też obroniła 10 z 14 break pointów. Francuzka wykorzystała sześć z 11 okazji na przełamanie. Mistrzyni turnieju w Katowicach z 2014 roku zdobyła o cztery punkty więcej od Kazaszki (80-76).

Cornet w Miami gra po raz dziewiąty i po raz pierwszy od 2012 roku nie jest w gronie 32 rozstawionych zawodniczek, a tym samym do rywalizacji przystąpiła od I rundy. Jej najlepszy rezultat w imprezie na Florydzie to IV runda z 2013 roku. W walce o ćwierćfinał przegrała wówczas z Robertą Vinci.

W II rundzie Cornet zmierzy się w czwartek (początek około godz. 18:00 czasu polskiego) z Agnieszką Radwańską, z którą w głównym cyklu ma bilans meczów 1-6. Jedyne zwycięstwo Francuzka odniosła w 2014 roku w Katowicach, gdy w półfinale odrodziła się i pokonała Polkę 0:6, 6:2, 6:4. Poza tym dwa razy zmierzyły się w Pucharze Hopmana. W 2014 roku wygrała Radwańska 6:3, 6:7(7), 6:2. W ubiegłym sezonie w Perth w trzech setach lepsza była Cornet (6:4, 2:6, 7:5).