ATP Miami: Denis Istomin przerwał złą passę, Andy Murray i Stan Wawrinka znają rywali

Denis Istomin pokonał Bornę Coricia 4:6, 7:5, 7:5 i przerwał trwającą od października zeszłego roku serię ośmiu porażek w głównym cyklu. Pierwszych rywali w Miami Open 2016 poznali w czwartek Andy Murray i Stan Wawrinka.

Rafał Smoliński
Newspix / ICON SPORT

Przeciwnikiem Denisa Istomina był w czwartek utalentowany Borna Corić. Chorwat wygrał partię otwarcia 6:4, a w drugiej podawał przy stanie 5:4 po mecz, lecz nie wytrzymał presji i stracił serwis. Reprezentant Uzbekistanu wygrał wówczas trzy kolejne gemy, a w trzeciej odsłonie zaatakował, kiedy wydawało się, że do rozstrzygnięcia pojedynku będzie potrzebny tie break. Istomin triumfował 4:6, 7:5, 7:5 i w nagrodę spotka się w sobotę z Andym Murrayem, który po tytuł na Florydzie sięgał w 2009 i 2013 roku.

Aljaz Bedene, który w środę otrzymał od Międzynarodowej Federacji Tenisowej informację, że nie będzie mógł reprezentować barw Wielkiej Brytanii w Pucharze Davisa, z trudem pokonał w czwartek Roberto Carballesa. Grający z dziką kartą Hiszpan wygrał pierwszego seta i dopiero w dwóch kolejnych partiach przewagę uzyskał urodzony w Lublanie zawodnik. Bedene zwyciężył ostatecznie 4:6, 6:2, 6:3 i w sobotę czeka go starcie z innym Hiszpanem, Roberto Bautistą.

Rywalem oznaczonego "czwórką" Stana Wawrinki został Andriej Kuzniecow. Rosjanin zmierzył się ze "szczęśliwym przegranym" z eliminacji Rogerio Dutrą Silvą, ale Brazylijczyk nie wykorzystał swojej szansy i przegrał gładko 2:6, 3:6. Rozstawiony z dziewiątym numerem Jo-Wilfried Tsonga pierwszy mecz w Miami Open 2016 rozegra z Kolumbijczykiem Santiago Giraldo, który w trzech setach zwyciężył Francuza Paula-Henriego Mathieu.

Trójkolorowi startowali zresztą w czwartek ze zmiennym szczęściem. Porażki doznał również Nicolas Mahut, którego pogromca, Japończyk Tatsuma Ito, zanotował dopiero drugą wygraną w tegorocznym głównym cyklu. Zwycięstwo odniósł za to Adrian Mannarino, wracając ze stanu 0-1 w setach w pojedynku z Ilją Marczenką. Cztery gemy stracił Włoch Andreas Seppi, eliminując Amerykanina Donalda Younga, natomiast Australijczyk John Millman oddał pięć gemów Hiszpanowi Pablo Carreno.

Pasjonujący bój stoczyli dwaj amerykańscy kwalifikanci, Tim Smyczek i Tommy Paul. Skuteczniejszy okazał się pierwszy z nich i dzięki temu powalczy w sobotę o III rundę z najwyżej notowanym tenisistą w USA, Johnem Isnerem. Kolejną nieudaną próbę powrotu do głównego cyklu (po Australian Open) zanotował zmagający się w ostatnich latach z licznymi urazami Brian Baker. Amerykanin nie sprostał w I rundzie Michaiłowi Kukuszkinowi, który wcześniej pomyślnie przeszedł przez dwustopniowe eliminacje.

Miami Open, Miami (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy (Laykold), pula nagród 6,134 mln dolarów

Andreas Seppi (Włochy) - Donald Young (USA) 6:3, 6:1
Aljaz Bedene (Wielka Brytania) - Roberto Carballes (Hiszpania, WC) 4:6, 6:2, 6:3
Santiago Giraldo (Kolumbia) - Paul-Henri Mathieu (Francja) 6:2, 2:6, 6:3
Tatsuma Ito (Japonia, Q) - Nicolas Mahut (Francja) 7:6(3), 6:2
John Millman (Australia) - Pablo Carreno (Hiszpania) 6:3, 6:2
Denis Istomin (Uzbekistan) - Borna Corić (Chorwacja) 4:6, 7:5, 7:5