Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

WTA Katowice: Dwie Polki w głównej drabince, moc atrakcji w Spodku!

Do rozpoczęcia turnieju Katowice Open zostały tylko dwa dni. Na konferencji prasowej organizatorzy przedstawili nazwiska zawodniczek, które dołączą do zmagań w rozgrywkach.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

W turnieju głównym zagra Magda Linette, Wiera Łapko, Alaksandra Sasnowicz oraz Donna Vekić, natomiast do turnieju eliminacyjnego dołączą: Marketa Vondrousova oraz Wiktoria Kulik. Już 2 kwietnia na kortach w katowickim Spodku oraz Międzynarodowym Centrum Kongresowym rozpoczną się eliminacje do turnieju głównego Katowice Open. Największą gwiazdą zawodów będzie oczywiście Agnieszka Radwańska.

- Jest mi niezmiernie miło, że po raz kolejny mogę zaprosić do przeżywania tenisowych emocji w Katowicach zarówno na trybuny Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego, jak i przed telewizory. Turniej tenisowy WTA Katowice Open to doskonała promocja Miasta w 21 językach w 70 krajach na całym świecie. Dodatkowo planujemy kolejną, podobnie jak przy piłce ręcznej "niestandardową" akcję promocyjną dla mieszkańców naszego Miasta - powiedział Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice.

Organizatorzy wydarzenia poinformowali o zmianach w drabince turnieju głównego. Miejsce kontuzjowanych Alison van Uytvanck i Denisy Allertovej zajęły Alaksandra Sasnowicz oraz Donna Vekić. Z dziką kartą, przyznaną przez firmę Octagon - właściciela praw do turnieju - do zmagań w drabince głównej dołączy Białorusinka Wiera Łapko, natomiast w kwalifikacjach do turnieju, z ramienia Octagon, zagra Czeszka, Marketa Vondrousova. Ostatnią dziką kartę do turnieju eliminacyjnego organizatorzy Katowice Open przyznali utalentowanej Wiktorii Kulik.

- Bardzo miło mi ogłosić, że w turnieju głównym zagra Magda Linette, która zajmie miejsce tzw. special exempt, którego w tym roku WTA nie przyznało. W piątek, po godzinie 15:00, poinformujemy o kolejnych dzikich kartach do turnieju głównego - powiedział Jakub Puchalski, dyrektor sportowy WTA Katowice Open 2016.

Katowice Open gwarantuje gorące emocje na korcie oraz poza nim. Organizatorzy przewidzieli szereg wydarzeń towarzyszących. Podczas tegorocznej edycji turnieju odbędą się: III Mistrzostwa Katowic o Puchar Prezydenta Miasta w tenisie na wózkach, III Mistrzostwa Katowic o Puchar Prezydenta Miasta amatorów, KIDS CUP o Puchar Prezydenta Miasta Katowice oraz Talentiada Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych o Puchar Prezydenta Miasta Katowice. Wszystkie towarzyszące wydarzenia sportowe odbędą się pod wspólną nazwą - Międzypokoleniowy Integracyjny Turniej Tenisowy "Polski Szlem 2016".

- W turnieju tej rangi nie mogło zabraknąć wydarzeń promujących tenis wśród dzieci, osób niepełnosprawnych oraz osób amatorsko uprawiających tę dyscyplinę sportu. Kibice będę mieli możliwość spotkać się zawodniczkami WTA. W dniach 2-6 kwietnia, o godz.16:30 odbywać się będą sesje autografów w Galerii Katowickiej, natomiast od poniedziałku 4 kwietnia kibice będą mieli okazję zdobyć autograf zawodniczki WTA w antresoli Spodka. Nowością w tym roku jest dodatkowy kort treningowy, który przez cały czas trwania turnieju będzie otwarty dla publiczności. Właśnie na tym korcie, w dniach 2-5 kwietnia o godzinie 17:00 będzie można zobaczyć Players Challenge - powiedział Jakub Puchalski, dyrektor sportowy WTA Katowice Open 2016.

Dopiero w piątek będzie wiadomo, które zawodniczki otrzymają jeszcze dzikie karty do głównej drabinki Katowice Open. Istnieje możliwość, że wyróżniona w taki sposób zostanie Paula Kania, która ma pewne miejsce w eliminacjach.

Zobacz wideo: Powstał serial dokumentalny o Legii Warszawa

Źródło: WP SportoweFakty

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (4):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×