WTA Paryż: szybkie zwycięstwo Radwańskiej

Agnieszka Radwańska pokonała Oksanę Ljubcową 6:1, 6:1 i awansowała do 2. rundy turnieju halowego Open GDF Suez rozgrywanego w Paryżu (z pulą nagród 600 tys. dolarów). Rywalką Polki w walce o ćwierćfinał będzie Rosjanka Alisa Klejbanowa.

Agnieszce Radwańskiej zwycięstwo nad notowaną na 198 miejscu Oksaną Ljubcową przyszło bardzo łatwo. Warto jednak podkreślić, że przy wysokim prowadzeniu w obu setach zdarzyły się Polce krótkie chwile rozluźnienia. Ukrainka jedyne dwa gemy zdobyła przy serwisie Radwańskiej. W pierwszym secie 10. rakieta świata dwukrotnie przełamała 23-letnią Ljubcową i prowadziła 4:0. Następnie jednak przegrała własne podanie do zera. Ukrainka jednak nie ruszyła w pogoń za rywalką, bo nie pozwolił jej na to słaby serwis. W pierwszej partii Oksana popełniła pięć podwójnych błędów serwisowych, a w całym meczu osiem.

W drugim secie Radwańska prowadziła 5:0, by następnie podarować rywalce gema zepsutym drop-szotem bekhendowym. Po chwili Polka przełamała do zera Ukrainkę. Najpierw ładną akcję zakończoną pewnym wolejem forhendowym uzyskała trzy piłki meczowe. Przy pierwszym meczbolu Ljubcowa uderzyła forhend w siatkę i po 49 minutach walki Radwańska zapewniła sobie awans do drugiej rundy.

Polka wykorzystała swoje wszystkie break pointy (siedem z siedmiu), a także miała 100-procentową skuteczność przy returnach z drugiego podania (11 z 11). Największym mankamentem w grze Ljubcowej był serwis. Przy swoim drugim podaniu nie wygrała ona ani jednej piłki, a przy pierwszym zaledwie cztery z 21 (19 proc.). Radwańska umiejętnie zmieniała tempo gry i niedoświadczona rywalka nie była w stanie złapać swojego rytmu, Ukrainka gubiła się i wyrzucała mnóstwo piłek.

Teraz na drodze Radwańskiej stanie jednak dużo groźniejsza przeciwniczka. Będzie nią Alisa Klejbanowa, która w tegorocznym Australian Open doszła do czwartej rundy, po drodze pokonując Anę Ivanovic. Rosjanka, która jest rówieśniczką Radwańskiej, w pierwszej rundzie turnieju w Paryżu pokonała Bułgarkę Cwetanę Pironkową 6:2, 7:6 (7-3).