ATP Monte Carlo: Szybki koniec Łukasza Kubota i Marcina Matkowskiego

Łukasz Kubot i Marcin Matkowski już po pierwszym swoim meczu odpadli z turnieju ATP w Monte Carlo w grze podwójnej. W środę Polacy przegrali w dwóch setach z Treatem Hueyem i Maksem Mirnym.

Marcin Motyka

Dla Łukasza Kubota był to piąty deblowy występ w turnieju ATP w Monte Carlo. Najlepszymi wynikami lubinianina w Monako są ćwierćfinały z sezonów 2010-11. Marcin Matkowski z kolei na starcie Monte-Carlo Rolex Masters stanął po raz 12. W latach 2011 wraz z Mariuszem Fyrstenbergiem i 2015 razem z Nenadem Zimonjiciem dochodził do 1/2 finału tej imprezy.

W tym roku Kubot i Matkowski po raz pierwszy wspólnie wystąpili w Monte Carlo, ale nie będą tego miło wspominać. Polacy pożegnali się z turniejem już po swoim inauguracyjnym pojedynku, przegrywając w II rundzie (w I rundzie mieli wolny los) 6:7(3), 3:6 z parą Treat Huey / Maks Mirny.

Kubot i Matkowski w ciągu 75 minut gry posłali tylko jednego asa, popełnili trzy podwójne błędy serwisowe, zostali dwukrotnie przełamani, wywalczyli jednego breaka i łącznie zdobyli 51 punktów, o 15 mniej od rywali.

Ćwierćfinałowymi przeciwnikami Hueya i Mirnego będą David Marrero i Benoit Paire bądź rozstawieni z numerem drugim Ivan Dodig i Marcelo Melo.

Monte-Carlo Rolex Masters, Monte Carlo (Monako)
ATP World Tour Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 3,748 mln euro
środa, 13 kwietnia

II runda gry podwójnej:

Treat Huey (Filipiny) / Maks Mirny (Białoruś) - Łukasz Kubot (Polska, 8) / Marcin Matkowski (Polska, 8) 7:6(3), 6:3