Magdalena Fręch: Moje nogi nie pracowały tak, jak powinny

Magdalena Fręch przegrała 2:6, 6:4, 3:6 z Ching-Wen Hsu i tym samym nie zdołała przedłużyć nadziei reprezentacji Polski na utrzymanie w Grupie Światowej II Pucharu Federacji. - Moje nogi nie pracowały tak, jak powinny - powiedziała.

Karolina Konstańczak
Karolina Konstańczak
Magdalena Fręch / Magdalena Fręch

W trzecim secie pojedynku z Ching-Wen Hsu Magdalena Fręch prowadziła najpierw 1:0, a nieco później 3:2 z przewagą przełamania. Finalnie po dwóch godzinach i pięciu minutach rywalizacji zeszła z kortu pokonana. 18-latka podkreślała, że miała kłopoty z nogami, co było powodem wzięcia przez nią przerwy medycznej.

- Oczywiście jestem lekko rozczarowana, że nie udało mi podtrzymać dobrej passy, którą miałam w pewnym momencie meczu - powiedziała Fręch. -  Zdaję sobie jednak sprawę, że moje nogi nie pracowały tak, jak powinny. Ten dyskomfort utrudniał mi robienie tego, co chciałam na korcie.

- Miałam kłopoty z nogami. Dolna partia mojego ciała nie była sprawna w stu procentach. Nawierzchnia dała mi się we znaki. Poprosiłam o pomoc, aby rozluźnić mięśnie, ale moje nogi były za bardzo zmęczone i trudno było to zmienić.

Fręch nie kryła radości po znakomitym dla siebie weekendzie. Polka w sobotę zdobyła jedyny punkt dla reprezentacji Polski, a w niedzielę stoczyła bardzo wyrównany bój z Ching-Wen Hsu.

- Cały ten weekend był niesamowity. Mogłam przebywać z taką ekipą, a ponadto zdobyłam punkt dla swojej reprezentacji. Był to jeden z najlepszych tygodni w moim życiu - dodała.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×