Cykl ITF: Nie będzie polskiego finału w Segedynie. Sandra Zaniewska zagra o mistrzostwo

Sandra Zaniewska i Grzegorz Panfil powalczą w niedzielę o tytuły w zawodach rangi ITF Futures. W sobotę z piątego deblowego mistrzostwa w karierze cieszył się Karol Drzewiecki.

Rafał Smoliński

W 2015 roku Karol Drzewiecki wygrał cztery turnieje rangi ITF Futures w parze z Maciejem Smołą. W sobotę dołożył piąty tytuł, tym razem w duecie z Bruno Sant'anną. Polsko-brazylijski debel zwyciężył w imprezie odbywającej się w greckim Heraklionie, pokonując po super tie breaku najwyżej rozstawionych w zawodach Ukraińca Władysława Manafowa i Australijczyka Bradleya Mousleya 7:6(3), 2:6, 10-7.

Nie będzie polskiego finału w Segedynie. Na węgierskiej mączce zwycięstwo odniósł tylko Grzegorz Panfil, który pokonał Kristijana Mesarosa, choć przegrał partię otwarcia 0:6. W dalszej części meczu reprezentant Górnika Bytom oddał Chorwatowi już tylko dwa gemy, dzięki czemu triumfował ostatecznie 0:6, 6:1, 6:1. W półfinale porażki doznał Kamil Majchrzak, którego pogromcą okazał się utalentowany Gianluigi Quinzi. Włoch pokonał piotrkowianina 6:4, 6:3 i w niedzielnym finale spotka się z Panfilem.

O pierwszy tytuł od 2014 roku powalczy w niedzielę w tunezyjskiej miejscowości Hammamet Sandra Zaniewska. W sobotę katowiczanka skorzystała na niedyspozycji Szwajcarki Lisy Sabino, która skreczowała przy stanie 3:6, 1:2. Przeciwniczką naszej tenisistki w pojedynku o mistrzowskie trofeum będzie rozstawiona z szóstym numerem Włoszka Angelica Moratelli.

finał gry podwójnej:

Karol Drzewiecki (Polska, 2) / Bruno Sant'anna (Brazylia, 2) - Władysław Manafow (Ukraina, 1) / Bradley Mousley (Australia, 1) 7:6(3), 2:6, 10-7