WTA Rabat: Awans Jekateriny Makarowej, kolejna dotkliwa porażka Anny Schmiedlovej

Rosjanka Jekaterina Makarowa pokonała Rumunkę Alexandrę Dulgheru i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Rabacie.

PAP/EPA / RHONA WISE

Marokańska impreza wróciła do miasta, w którym była rozgrywana w 2005 i 2006 roku. W latach 2013-2015 tenisistki rywalizowały w Marrakeszu. Pierwsze cztery edycje odbyły się w Casablance (2001-2004). Najwięcej razy zawody gościł Fes (2007-2012). W Rabacie z numerem drugim została rozstawiona Jekaterina Makarowa (WTA 30). Na początek 27-latka z Moskwy pokonała 6:4, 6:2 Alexandrę Dulgheru (WTA 98). Rosjanka wykorzystała sześć z 13 break pointów. W trwającym 96 minut spotkaniu Rumunka popełniła sześć podwójnych błędów.

Kolejne rozczarowanie przeżyła Anna Schmiedlova (WTA 34). Mistrzyni Katowice Open 2015 w tym roku wygrała trzy mecze: z Timeą Bacsinszky (Sydney) oraz z Ariną Rodionową i Aleksandrą Woźniak (Puchar Federacji). W Rabacie Słowaczka przegrała 0:6, 1:6 z Kiki Bertens (WTA 97). Holenderka obroniła pięć z sześciu break pointów i zdobyła 24 z 32 punktów w gemach serwisowych rywalki. Bertens to triumfatorka imprezy z 2012 roku.

Timea Babos (WTA 40) pokonała 6:3, 6:7(8), 6:1 Polonę Hercog (WTA 91) po dwóch godzinach i 23 minutach walki. Węgierka zgarnęła 22 z 31 punktów przy swoim drugim podaniu oraz wykorzystała siedem z 15 break pointów. W ubiegłym sezonie w Marrakeszu zawodniczka z Sopronu doszła do finału.

Johanna Larsson (WTA 69) wygrała 6:2, 6:2 z Donną Vekić (WTA 95). 19-letnia Chorwatka w ciągu 80 minut popełniła osiem podwójnych błędów. O ćwierćfinał Szwedka zmierzy się z Telianą Pereirą (WTA 84), która pokonała 6:3, 6:1 rozstawioną z numerem szóstym Annikę Beck (WTA 41). W pierwszym secie Niemka prowadziła 2:0, ale do końca meczu zdobyła jeszcze tylko dwa gemy.

Pauline Parmentier (WTA 102) zwyciężyła 7:5, 7:5 Kirsten Flipkens (WTA 58). Francuzka obroniła piłkę setową przy 4:5 w pierwszej partii, a w drugiej wyszła na 4:0. Belgijka poderwała się do walki i zdobyła pięć gemów z rzędu. Później jednak nie wykorzystała dwóch szans na 6:5 (od 40-15 straciła cztery punkty). Półfinalistka Wimbledonu 2013 miała okazje, by doprowadzić do tie breaka, ale Parmentier odparła dwa break pointy przy 15-40 i po 87 minutach awansowała do II rundy.

Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem, Rabat (Maroko)

Pauline Parmentier (Francja) - Kirsten Flipkens (Belgia) 7:5, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju w Rabacie?