WTA Praga: Wygrany tie break to za mało. Dziewiąta porażka Alicji Rosolskiej w meczu otwarcia

Alicja Rosolska i Chen Liang nie zdołały wygrać ani jednego spotkania w deblowych zmaganiach w Pradze. We wtorek lepsze od Polki i Chinki okazały się Alize Cornet i Vania King.

Karolina Konstańczak

W obecnym sezonie Alicja Rosolska wzięła udział w 12 turniejach deblowych i w sumie wygrała tylko cztery pojedynki. Aż dziewięciokrotnie odpadła w meczach otwarcia.

W I rundzie gry podwójnej w Pradze Polka i jej partnerka Chen Liang zostały rozstawione z numerem czwartym. Ich premierowymi rywalkami były Alize Cornet i Vania King.

W pierwszej odsłonie Polka i jej partnerka objęły prowadzenie 4:2, jednak szybko straciły przewagę i w niedługim czasie zrównały się z rywalkami na 5:5. W samej końcówce Rosolska i Liang straciły podanie, ale zdołały je odrobić i doprowadzić do tie breaka, w którym triumfowały 7-5.

Od tego momentu gra Polki i Chinki zupełnie się posypała. W drugim secie Rosolska i Liang wygrały dwanaście piłek i zdobyły jedynie honorowego gema. W super tie breaku natomiast zwyciężyły tylko w dwóch akcjach. Po godzinie i 27 minutach nasza reprezentantka i jej partnerka przegrały 7:6(5), 1:6, 2-10.

Rywalkami King i Cornet w ćwierćfinale turnieju w Pradze będą Gabriela Dabrowski i Maria Jose Martinez Sanchez.

J&T Banka Prague Open, Praga (Czechy)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 500 tys. dolarów
wtorek, 26 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Alize Cornet (Francja) / Vania King (USA) - Alicja Rosolska (Polska, 4) / Chen Liang (Chiny, 4) 6:7(5), 6:1, 10-2.