WTA Praga: Safarova zagra z Pliskovą, a Kuzniecowa ze Stosur w półfinale

Czeszka Lucie Safarova pokonała Tajwankę Su-Wei Hsieh i awansowała do półfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Pradze.

Lucie Safarova East News / Na zdjęciu: Lucie Safarova

W Pradze Lucie Safarova (WTA 16) wygrała pierwsze mecze w sezonie. Wcześniej przegrała z Caglą Buyukakcay (Ad-Dauha), Jarosławą Szwiedową (Indian Wells), Yaniną Wickmayer (Miami), Louisą Chirico (Charleston) i Karoliną Pliskovą (Stuttgart). W czwartek Czeszka pokonała 7:6(3), 7:5 Su-Wei Hsieh (WTA 78) i osiągnęła pierwszy singlowy półfinał w głównym cyklu od sierpnia ubiegłego roku (New Haven). W trwającym godzinę i 47 minut spotkaniu finalistka Rolanda Garrosa 2015 wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. Safarova odniosła drugie zwycięstwo nad Tajwanką (6:2, 6:3 w II rundzie Wimbledonu 2015).

W walce o finał dojdzie do wewnątrz czeskiej konfrontacji. Karolina Pliskova (WTA 18) odparła pięć z sześciu break pointów i rozbiła 6:2, 6:1 Camilę Giorgi (WTA 50). Włoszka popełniła siedem podwójnych błędów i zdobyła tylko osiem z 25 punktów przy swoim drugim podaniu. Pliskova wygrała trzy z czterech dotychczasowych meczów z Safarovą, w tym w ubiegłym tygodniu w Stuttgarcie.

Samantha Stosur (WTA 25) pokonała 6:3, 6:7(3), 7:6(4) Barborę Strycovą (WTA 33) po dwóch godzinach i 55 minutach walki. W trzecim secie Czeszka obroniła trzy piłki meczowe, dwie w 10. i jedną w 12. gemie, ale poległa w tie breaku. Reprezentantka gospodarzy zaserwowała osiem asów, ale tylko dwa razy udało się jej przełamać rywalkę. Australijka wykorzystała trzy z 14 break pointów. Było to drugie spotkanie tych zawodniczek. W ubiegłym roku w Sydney lepsza była Strycova.

W półfinale Stosur zagra ze Swietłaną Kuzniecową (WTA 13), która wróciła z 4:6, 1:3 i pokonała 4:6, 7:5, 6:4 Monikę Puig (WTA 63). W trwającym dwie godziny i 15 minut spotkaniu Rosjanka zaserwowała 11 asów i wykorzystała sześć z siedmiu break pointów. Było to drugie spotkanie obu tenisistek w sezonie. W styczniu w Sydney zmierzyły się w finale i ze zwycięstwa również cieszyła się była wiceliderka rankingu (6:0, 6:2). Stosur i Kuzniecowa spotkają się ze sobą po raz dziewiąty. Bilans ich meczów to 4-4.

Karolina Pliskova (Czechy, 3) - Camila Giorgi (Włochy) 6:2, 6:1
Samantha Stosur (Australia, 4) - Barbora Strycova (Czechy, 5) 6:3, 6:7(3), 7:6(4)

Kto awansuje do finału turnieju w Pradze?