Cykl ITF: Magda Linette nie zwalnia tempa, Polka zagra o tytuł!

Magda Linette zagra w niedzielę o 10. tytuł rangi ITF w karierze. Polka pokonała Marynę Zaniewską 4:6, 6:3, 6:1 i awansowała do finału turnieju na kortach ziemnych we francuskim Cagnes sur Mer.

Kacper Kowalczyk
Magda Linette WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Magda Linette

O ile poprzednie mecze Magdy Linette od początku do końca przebiegały pod dyktando poznanianki, o tyle jej półfinałowa rywalka Maryna Zaniewska nie dała sobie szybko narzucić tempa gry. Ukrainka sięgnęła po wygraną w I secie i jako pierwsza w tym turnieju urwała Polce seta, jednak w kolejnych dwóch partiach drabinkowa "czwórka" okazała się dużo lepsza i oddała rywalce cztery gemy. Zwycięska decydująca odsłona trwała zaledwie 31 minut, a cały pojedynek niewiele ponad dwie godziny.

O 10. tytuł rangi ITF w karierze Linette zmierzy się z najwyżej rozstawioną Niemką Cariną Witthöft, która w sobotę pokonała Tatjanę Marię 1:6, 6:3, 6:3. Była to powtórka ubiegłorocznego finału, kiedy to młodsza z nich zwyciężyła w dwóch setach.

Wynik we Francji praktycznie zapewnia poznaniance miejsce w głównej drabince wielkoszlemowego Wimbledonu. Lista zgłoszeń zostanie zamknięta 19 maja.