ATP Nicea: Kevin Anderson z Joao Sousą o półfinał, Mayer wygrał z Veselym

Kevin Anderson pokonał niższego o 33 cm Diego Schwartzmana i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Nicei, w którym zagra z Joao Sousą. W najciekawszym wtorkowym meczu I rundy Leonardo Mayer wygrał z Jirim Veselym w trzech setach.

Marcin Motyka
East News

Tenis to sport i dla dużych, i dla małych, ale nieczęsto zdarza się, że by naprzeciw siebie stanęli tenisiści, których dzieli 33 cm wzrostu. A właśnie taka sytuacja miała miejsce we wtorkowym meczu II rundy turnieju ATP w Nicei. Mierzący 203 cm wzrostu Kevin Anderson zagrał z Diego Schwartzmanem, który mierzy 170 cm. Z tej konfrontacji górą, i to dosłownie, wyszedł wielkolud z RPA, zwyciężając 7:6(4), 6:3.

Dzięki temu rozstawiony z numerem trzecim Anderson awansował do swojego pierwszego ćwierćfinału turnieju rozgrywanego na kortach ziemnych w Europie od kwietnia 2011 roku. O półfinał Afrykaner zmierzy się z Joao Sousą. Portugalczyk wygrał drugi mecz z rzędu, w którym musiał odrabiać stratę seta. Tym razem ograł 3:6, 6:4, 6:4 Victora Estrellę.

Tylko 52 minuty trwała przygoda Benoita Paire'a z tegoroczną edycją Open de Nice Cote d'Azur. Oznaczony "czwórką" Francuz gładko uległ Adrianowi Mannarino, zdobywając w pojedynku z rodakiem zaledwie trzy gemy. 27-letni Mannarino, który na wygrany pojedynek w głównym cyklu czekał od marcowej imprezy w Miami, w 1/4 finału zagra z Guido Pellą. Argentyńczyk w II rundzie pokonał 6:3, 6:0 Donalda Younga.

We wtorek rozegrano także zaległe spotkania I rundy. W najciekawiej zapowiadającym się Jiri Vesely, który w tym roku zasłynął zwycięstwem nad Novakiem Djokoviciem w Monte Carlo, przegrał 6:7(5), 6:3, 3:6 z Leonardo Mayerem. Argentyńczyk, który podwyższył bilans bezpośrednich konfrontacji z Czechem na 4-1, w 1/8 finału skonfrontuje swe siły z Dominikiem Thiemem. Z Austriakiem przegrał zeszłoroczny finał nicejskiego turnieju.

Marcel Granollers pokonał 6:3, 6:1 Briana Bakera, dla którego był to pierwszy występ na mączce w głównym cyklu od Rolanda Garrosa 2012, i w II rundzie zmierzy się z Alexandrem Zverevem. Z kolei Paul-Henri Mathieu wyeliminował Hyeona Chunga, natomiast Andreas Seppi po 2,5-godzinnej batalii odesłał z kwitkiem Daniela Munoza.

Open de Nice Cote d"Azur, Nicea (Francja)