Roland Garros: Agnieszka Radwańska i Cwetana Pironkowa wrócą na kort Suzanne Lenglen we wtorek

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP / Miguel Medina
AFP / Miguel Medina
zdjęcie autora artykułu

Mecz IV rundy Rolanda Garrosa pomiędzy Agnieszką Radwańską a Cwetaną Pironkową dokończony zostanie o godz. 11:00 na korcie Suzanne Lenglen. Na wtorek zaplanowano również ćwierćfinały debla z udziałem Łukasza Kubota i Marcina Matkowskiego.

W poniedziałek po raz pierwszy od 16 lat (dokładnie od 30 maja 2000 roku!) miała miejsce sytuacja, gdy wszystkie mecze zaplanowane na kortach Rolanda Garrosa na dany dzień zostały odwołane. We wtorkowym programie gier jest dokończenie IV rundy oraz dwa męskie ćwierćfinały.

W niedzielę mecz Agnieszki Radwańskiej z Cwetaną Pironkową został przerwany przy prowadzeniu Polki 6:2, 3:0. We wtorek o godz. 11:00, jeśli pogoda pozwoli, na korcie Suzanne Lenglen nastąpi dokończenie tego pojedynku. W tym samym czasie na korcie 1 grać będą Simona Halep i Samantha Stosur (w niedzielę spotkanie przerwano przy stanie 5:3 dla Rumunki). Zwyciężczynie tych konfrontacji zmierzą się w ćwierćfinale.

Na wtorek zaplanowano również pozostałe mecze IV rundy, m.in. z udziałem Novaka Djokovicia, Sereny Williams i Venus Williams, oraz dwa ćwierćfinały mężczyzn: Richard Gasquet - Andy Murray i Albert Ramos - Stan Wawrinka.

Poza tym w programie gier są ćwierćfinały gry podwójnej z udziałem Łukasza Kubota i Alexandra Peyi (zagrają z Pablo Cuevasem i Marcelm Granollersem) oraz Marcina Matkowskiego i Leandera Paesa (ich rywalami będą Bob Bryan i Mike Bryan). Zaprezentują się również polscy juniorzy: Iga Świątek, Kacper Żuk i Piotr Matuszewski.

Plan gier 10. dnia wielkoszlemowego Roland Garros 2016:

Kort Philippe'a Chatriera:

od godz. 11:00 czasu polskiego Novak Djoković (Serbia, 1) - Roberto Bautista (Hiszpania, 14) Serena Williams (USA, 1) - Elina Switolina (Ukraina, 18)

nie przed godz. 14:00 czasu polskiego Richard Gasquet (Francja, 9) - Andy Murray (Wielka Brytania, 2)

Kort Suzanne Lenglen:

od godz. 11:00 czasu polskiego Agnieszka Radwańska (Polska, 2) - Cwetana Pironkowa 6:2, 3:0 *do dokończenia David Ferrer (Hiszpania, 11) - Tomas Berdych (Czechy, 7) Venus Williams (USA, 9) - Timea Bacsinszky (Szwajcaria, 8)

nie przed godz. 14:00 czasu polskiego Albert Ramos (Hiszpania) - Stan Wawrinka (Szwajcaria, 3)

Kort 1:

od godz. 11:00 czasu polskiego Simona Halep (Rumunia, 6) - Samantha Stosur (Australia, 21) 5:3 *do dokończenia David Goffin (Belgia, 12) - Ernests Gulbis (Łotwa) Kiki Bertens (Holandia) - Madison Keys (USA, 15)

Kort 2:

od godz. 11:00 czasu polskiego Marcel Granollers (Hiszpania) - Dominic Thiem (Austria, 13) Carla Suarez (Hiszpania, 12) - Julia Putincewa (Kazachstan) Łukasz Kubot (Polska, 9) / Alexander Peya (Austraia, 9) - Pablo Cuevas (Urugwaj) / Marcel Granollers (Hiszpania)

Kort 4:

czwarty mecz od godz. 11:00 czasu polskiego Iga Świątek (Polska, Q) - Mai Hontama (Japonia)

Kort 6:

drugi mecz od godz. 11:00 czasu polskiego Mike Bryan (USA, 5) / Bob Bryan (USA, 5) - Marcin Matkowski (Polska, 16) / Leander Paes (Indie, 16)

Kort 8:

piąty mecz od godz. 11:00 czasu polskiego Piotr Matuszewski (Polska) / Kacper Żuk (Polska) - Benjamin Sigouin (Kanada) / Louis Wessels (Niemcy)

Kort 13:

siódmy mecz od godz. 11:00 czasu polskiego Federica Bilardo (Włochy) / Iga Świątek (Polska) - Jodie Burrage (Wielka Brytania, 6) / Panna Udvardy (Węgry, 6)

Kort 15:

od godz. 11:00 czasu polskiego Kacper Żuk (Polska) / Nicola Kuhn (Hiszpania) 6:4, 3:6 *do dokończenia

ZOBACZ WIDEO Soft tenis, czyli Polak też potrafi (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: