WTA Antwerpia: Knapp przeciwniczką Henin w finale

Nierozstawiona Włoszka Karin Knapp będzie rywalizować z Justine Henin o triumf w turnieju w Antwerpii (z pulą nagród 600 tys. dol.). W półfinale pokonała Chinkę Na Li 6:4 7:6(5). Dla 20-letniej Knapp będzie to szansa na wygranie pierwszej w karierze imprezy rangi WTA.

W tym artykule dowiesz się o:

Li i Knapp stworzyły całkiem ciekawe widowisko ze względu na odmienne style gry jakie prezentują - wysoka, dobrze zbudowana Włoszka preferuje krótkie, agresywne wymiany, natomiast Li cierpliwą grę, zmuszając rywalki do błędu. Pierwszego seta Knapp wygrała 6:4. W drugim to Chinka długo prowadziła, jednak jej rywalka zdołała wyrównać. O losach tego seta zadecydował tie-break, który lepiej rozegrała Knapp i po 1 godzinie i 43 minutach walki zeszła z kortu jako zwyciężczyni. 20-letnia tenisistka, zajmująca 47. miejsce w rankingu WTA już odniosła największy sukces w karierze, ale być może zechce sprawić jeszcze większą niespodziankę i pokusi się o wygranie turnieju.

Zadanie to będzie jednak bardzo trudne, bo w finale Henin będzie absolutną faworytką. Belgijka może liczyć na głośny doping, gdyż na niedzielny mecz w kasach nie ma już praktycznie żadnego wolnego biletu.