ATP Den Bosch: Mahut z Tomiciem o półfinał, pierwszy ćwierćfinał 18-letniego Kozlova

Broniący tytułu Nicolas Mahut w dwóch setach pokonał Paula-Henriego Mathieu i o półfinał turnieju ATP w Den Bosch zagra z Bernardem Tomiciem. Drugą parę ćwierćfinałową utworzyli Amerykanie - Sam Querrey i Stefan Kozlov.

Marcin Motyka

Nicolas Mahut przegrywał z Paulem-Henrim Mathieu i na nawierzchni twardej, i na ziemnej, ale na trawiastej okazał się lepszy od rodaka. W meczu II rundy turnieju ATP w Den Bosch uwielbiający grę na zielonej trawie Francuz podniósł się po przegranym pierwszym secie i pokonał swojego kolegę 4:6, 6:1, 6:4.

Broniący tytułu Mahut, który w ciągu 105 minut gry środowego spotkania zaserwował osiem asów, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 78 proc. rozegranych punktów, jeden raz został przełamany i wykorzystał trzy z siedmiu break pointów, w ćwierćfinale zmierzy się z Bernardem Tomiciem.

Debiutujący w Ricoh Open Australijczyk w środę wyeliminował Aljaza Bedene. - To piękny turniej. Wokół jest wiele zieleni. Cieszę się, że tu jestem - powiedział Tomic, turniejowa "dwójka", dodając: - Swoje najlepsze wyniki uzyskuję na trawie. Uważam, że jest to najlepsza nawierzchnia dla mojego stylu gry.

Stefan Kozlov w znakomitym stylu odpłaca się za dziką kartę, którą otrzymał od organizatorów Ricoh Open. W 1/8 finału 18-letni Amerykanin pokonał 6:3, 6:4 rozstawionego z numerem czwartym rodaka Steve'a Johnsona i pierwszy raz w karierze awansował do ćwierćfinału turnieju rangi ATP World Tour.

- Jestem zszokowany, ale jednocześnie podekscytowany i bardzo szczęśliwy. Przez cały mecz byłem spokojny. Presję czułem tylko wtedy, kiedy serwowałem, by wygrać. To był jeden z najtrudniejszych gemów w moim życiu. Miałem pecha, bo oddałem podanie, ale po chwili znów go przełamałem - opowiadał tenisista z San Diego.

W 1/4 finału Kozlov zmierzy się z innym amerykańskim tenisistą, Samem Querreyem. 28-latek z San Francisco w środę zaserwował 11 asów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, wykorzystał dwa z czterech break pointów i w 57 minut wygrał 6:3, 6:4 z Tatsumą Ito.