ATP Den Bosch: trzeci triumf Nicolasa Mahuta na holenderskiej trawie

Nicolas Mahut po raz trzeci w karierze wygrał turniej ATP World Tour 250 na kortach trawiastych w holenderskim Den Bosch. W dokończonym w poniedziałek finale Francuz pokonał Gillesa Mullera 6:4, 6:4.

Rafał Smoliński
PAP/EPA

W niedzielę gra została przerwana z powodu opadów deszczu przy stanie 6:4 dla reprezentanta Trójkolorowych. W poniedziałek Nicolas Mahut nie marnował czasu na korcie i już w trzecim gemie uzyskał kluczowe przełamanie po tym, jak jego rywal popełnił przy break poincie podwójny błąd. Po 76 minutach Francuz triumfował pewnie 6:4, 6:4, wieńcząc spotkanie siódmym w meczu asem.

Mahut powtórzył w Den Bosch wynik z 2013 i 2015 roku, dzięki czemu zachowa 250 punktów do rankingu ATP. Jego bilans spotkań w turnieju Ricoh Open wynosi teraz 18-2. Dla 34-letniego Francuza to czwarty tytuł w głównym cyklu i zarazem czwarty wywalczony na kortach trawiastych. Oprócz sukcesów w Holandii cieszył się on również ze zwycięstwa na trawnikach w Newport, w 2013 roku.

Pokonany przez niego 33-letni Muller (w głównym cyklu panowie grali ze sobą pierwszy raz, w imprezach niższej rangi cztery z sześciu starć wygrał Mahut) pozostał najstarszym zawodnikiem w Top 50 bez tytułu na koncie. Leworęczny reprezentant Luksemburga po raz czwarty przegrał w finale zawodów ATP World Tour. Wcześniej poległ w mistrzowskich pojedynkach na kortach twardych w Waszyngtonie (2004), Los Angeles (2005) i Atlancie (2012).