Challenger Poprad-Tatry: Tomasz Bednarek oraz Mateusz Kowalczyk i Adam Majchrowicz w ćwierćfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
/ Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
zdjęcie autora artykułu

Trzech reprezentantów Polski cieszyło się w poniedziałek ze zwycięstwa w I rundzie gry podwójnej challengera w Popradzie-Tatrach. Do ćwierćfinału awansowali Mateusz Kowalczyk i Adam Majchrowicz oraz Tomasz Bednarek i Białorusin Siergiej Betow.

Po znakomitym występie w Pradze, gdzie wraz z Nikolą Mekticiem zdobył tytuł w deblu, Tomasz Bednarek udał się na Słowację. W Popradzie partneruje mu Siergiej Betow. Zmiana deblowego partnera nie wpłynęła negatywnie na dyspozycję pabianiczanina. W I rundzie turnieju Poprad-Tatry Challenger Tour 2016 Polak i Białorusin wygrali 6:3, 7:6(5) z duetem Petr Michnev / Tsung-Hua Yang.

Rozstawieni z numerem drugim Bednarek i Betow w ćwierćfinale zagrają z Isakiem Arvidssonem i Janem Mertlem bądź z Patrikiem Fabianem i Norbertem Gombosem, którzy otrzymali dziką kartę.

W poniedziałek ze zwycięstwa cieszyli się również inni reprezentanci Polski. Oznaczeni numerem trzecim Mateusz Kowalczyk i Adam Majchrowicz w 74 minuty pokonali 7:6(4), 6:2 grających z dziką kartą Marka Michaličkę i Dominika Sprocha.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienaeuro. Terlecki: mogliśmy pokusić się o wyższe zwycięstwo

Polacy w 1/4 finału powalczą z Lukasem Dlouhym i Andrejem Martinem albo z Romanem Jebavym i Janem Satralem.

Poprad-Tatry Challenger Tour 2016, Poprad-Tatry (Słowacja) ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro poniedziałek, 13 czerwca

I runda gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska, 2) / Siergiej Betow (Białoruś, 2) - Petr Michnew (Czechy) / Tsung-Hua Yang (Tajwan) 6:3, 7:6(5)

Mateusz Kowalczyk (Polska, 3) / Adam Majchrowicz (Polska, 3) - Marek Michalicka (Czechy, WC) / Dominik Sproch (Słowacja, WC) 7:6(4), 6:2

Źródło artykułu: