ITF Warszawa: Peter Nagy triumfatorem, Marcin Gawron pokonany po trzysetowym boju

Rozstawiony z numerem czwartym Węgier Peter Nagy zwyciężył w turnieju ITF na kortach ziemnych w Warszawie. W sobotnim finale pokonał Marcina Gawrona 6:4, 0:6, 6:4.

Rafał Smoliński

28-letni nowosądeczanin wygrał w całym pojedynku aż o 13 punktów więcej od rywala (95-82) i zanotował większą liczbę przełamań (6-5), ale po dwóch godzinach i 47 minutach lepszy okazał się reprezentant Węgier.

Peter Nagy w drodze po tytuł na kortach klubu WTS Orzeł stracił tylko po secie w pojedynku z Grzegorzem Panfilem w półfinale i w starciu z Marcinem Gawronem w finale.

Dla 24-latka z Budapesztu, zajmującego obecnie najwyższe w karierze 478. miejsce, to drugie singlowe mistrzostwo w futuresach. Z pierwszego cieszył się w lipcu zeszłego roku w Slovenskiej Lupcy na Słowacji.

Nagy za zwycięstwo w Warszawie otrzyma 18 punktów do rankingu, natomiast notowany na 565. pozycji Gawron będzie musiał się zadowolić 10 punktami. Polak nie wywalczył w stolicy 10. w karierze trofeum w grze pojedynczej.

Gawron nie wyjedzie jednak z Warszawy z pustymi rękami, ponieważ wspólnie z Panfilem wygrał w piątek turniej debla.

BGŻ BNP Paribas - Q Village Konstancin, Warszawa (Polska)