Wimbledon: Łukasz Kubot i Andrea Hlavackova w III rundzie gry mieszanej

Łukasz Kubot i Andrea Hlavackova awansowali w niedzielę do III rundy gry mieszanej wielkoszlemowego Wimbledonu 2016. Polsko-czeska para została w turnieju rozstawiona z szóstym numerem.

Rafał Smoliński

Łukasz Kubot i Andrea Hlavackova nie musieli grać meczu I rundy, ponieważ otrzymali wolny los. W drugiej fazie ich przeciwnikami zostali Andre Sa i Barbora Krejcikova.

W partii otwarcia jako jedyny stracił serwis Brazylijczyk, pakując w nieodpowiednim momencie szóstego gema woleja w siatkę. W drugiej odsłonie skuteczniejsi okazali się rywale, którzy zdobyli kluczowego breaka w ósmym gemie.

Kubot i Hlavackova szybko opanowali sytuację na początku trzeciego seta. Po dwóch przełamaniach wyszli na 5:0, by po 93 minutach zwyciężyć ostatecznie w całym spotkaniu 6:3, 3:6, 6:1.

W III rundzie turnieju miksta Kubot i Hlavackova zmierzą się z rozstawioną z 10. numerem parą Alexander Peya i Andreja Klepac. Austriak partnerował Polakowi na wimbledońskich trawnikach w tegorocznych zawodach debla.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w mikście 368 tys. funtów
niedziela, 3 lipca

II runda gry mieszanej:

Łukasz Kubot (Polska, 6) / Andrea Hlavackova (Czechy, 6) - Andre Sa (Brazylia) / Barbora Krejcikova (Czechy) 6:3, 3:6, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)