Wimbledon: kolejny udany powrót. Iga Świątek zagra o finał turnieju debla

Iga Świątek i Kaja Juvan pokonały Malene Helgo i Ioanę Mincę 2:6, 6:4, 6:3, dzięki czemu awansowały do półfinału gry podwójnej juniorskiej edycji wielkoszlemowego Wimbledonu 2016.

Rafał Smoliński
Facebook

Podobnie jak w czwartek, rozstawiona z numerem trzecim polsko-słoweńska para przegrała partię otwarcia, ale wróciła do gry w kolejnych odsłonach. W pierwszym secie Malene Helgo i Ioana Minca znakomicie returnowały i postarały się aż o trzy przełamania, zasłużenie zwyciężając 6:2.

Iga Świątek i Kaja Juvan znakomicie otworzyły za to drugiego seta i wyszły na 3:0. W ósmym gemie Polka nie domknęła seta, lecz po chwili wspólnie z partnerką zdobyła decydującego breaka. Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęły rywalki, ale od stanu 3:1 przegrały pięć kolejnych gemów i cały mecz 6:2, 4:6, 3:6.

O miejsce w finale gry podwójnej juniorskiej edycji Wimbledonu 2016 Świątek i Juvan powalczą w sobotę z gruzińsko-amerykańską parą Mariam Bolkwadze i Caty McNally.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty
piątek, 8 lipca

ćwierćfinał gry podwójnej juniorek:

Iga Świątek (Polska, 3) / Kaja Juvan (Słowenia, 3) - Malene Helgo (Norwegia) / Ioana Minca (Rumunia) 2:6, 6:4, 6:3