WTA Gstaad: Timea Bacsinszky i Kiki Bertens w ćwierćfinale, trwa marsz Rebeki Masarovej

Szwajcarka Timea Bacsinszky pokonała 6:2, 6:2 reprezentantkę Luksemburga Mandy Minellę w II rundzie turnieju WTA International w Gstaad. Do ćwierćfinału awansowała również Holenderka Kiki Bertens.

PAP/EPA / PETER KLAUNZER

Piątek w Gstaad był dniem pogodnym i udało się dokończyć I rundę oraz rozegrać 1/8 finału. W ćwierćfinale wystąpi najwyżej rozstawiona Timea Bacsinszky (WTA 17), która pokonała 6:2, 6:2 Mandy Minellę (WTA 114). W trwającym 55 minut spotkaniu Szwajcarka zdobyła 23 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów.

Po trzech dniach, w których dominował deszcz, w końcu to tenisistki były głównymi bohaterkami turnieju. - Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do takich warunków w Szwajcarii w ostatnich kilku miesiącach. Trzeba być cierpliwym i mieć ze sobą dobrą listę odtwarzania i książki. Mam również szczęście, że posiadam wspaniały zespół, który pomagał mi w zabiciu czasu, więc nie czuję, że tak długo przyszło mi czekać na mecz - powiedziała Bacsinszky, która spotkanie I rundy rozegrała we wtorek.

Kiki Bertens (WTA 26) wygrała 7:6(9), 6:1 z Claire Feuerstein (WTA 428). Holenderka odparła trzy piłki setowe w tie breaku I partii. W ciągu 84 minut zniwelowała osiem z dziewięciu break pointów, a sama trzy razy przełamała rywalkę.

W ćwierćfinale turnieju w Gstaad zagrają dwie półfinalistki Rolanda Garrosa, z 2015 (Bacsinszky) i 2016 roku (Bertens). Holenderka wcześniej dokończyła mecz I rundy. Wróciła z 2:4 w III secie i pokonała 5:7, 6:2, 6:4 Tamirę Paszek (WTA 109). Kolejną jej rywalką będzie Irina Chromaczowa (WTA 118), która wygrała 7:5, 6:3 z Julią Görges (WTA 75). Rosjanka obroniła pięć break pointów i zdobyła 28 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Bacsinszky o półfinał zmierzy się z Johanną Larsson (WTA 55), która zwyciężyła 6:3, 6:4 Amrę Sadiković (WTA 135).

16-letnia Rebeka Masarova (WTA 797) w I rundzie wyeliminowała byłą liderkę rankingu Jelenę Janković. W walce o ćwierćfinał mistrzyni tegorocznego Rolanda Garrosa juniorek pokonała 7:6(2), 4:6, 6:2 Anett Kontaveit (WTA 92). Estonka popełniła 16 podwójnych błędów. Debiutująca w głównym cyklu szwajcarska nastolatka o półfinał zmierzy się z Anniką Beck (WTA 38), która oddała trzy gemy Katerinie Siniakovej (WTA 93). Niemka wykorzystała siedem z 13 break pointów.

Viktorija Golubić (WTA 105) wygrała 7:5, 6:1 z Jewgieniją Rodina (WTA 102). W I partii Szwajcarka wróciła ze stanu 3:5 i obroniła dwie piłki setowe. 23-latka z Zurychu osiągnęła drugi w sezonie i zarazem w karierze ćwierćfinał w WTA Tour (po Den Bosch). Kolejną rywalką reprezentantki gospodarzy będzie Carina Witthöft (WTA 100), która pokonała 6:1, 7:6(7) Larę Arruabarrenę (WTA 85). W II partii Niemka przegrywała 1:3, ale sięgnęła po zwycięstwo w tie breaku po obronie piłki setowej.

Na sobotę organizatorzy zaplanowali rozegranie ćwierćfinałów i półfinałów.

Ladies Championships Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)

Viktorija Golubić (Szwajcaria) - Jewgienija Rodina (Rosja) 7:5, 6:1
Carina Witthöft (Niemcy) - Lara Arruabarrena (Hiszpania) 6:1, 7:6(7)
Rebeka Masarova (Szwajcaria, WC) - Anett Kontaveit (Estonia) 7:6(2), 4:6, 6:2

I runda gry pojedynczej:

Kiki Bertens (Holandia, 3) - Tamira Paszek (Austria) 5:7, 6:2, 6:4
Annika Beck (Niemcy, 5) - Marina Eraković (Nowa Zelandia) 3:6, 6:2, 7:5
Julia Görges (Niemcy, 8) - Jana Cepelova (Słowacja) 6:0, 6:3
Lara Arruabarrena (Hiszpania) - Caroline Garcia (Francja, 4) 6:7(5), 6:1, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Timea Bacsinszky awansuje do półfinału turnieju w Gstaad?