ATP Dubaj: Same trzysetówki w pierwszej rundzie

Rozpoczął się turniej męski w Dubaju, z pulą nagród 2,233,000 dol. Pierwszy dzień obfitował w długie i wyrównane pojedynki. Z imprezą pożegnał się rozstawiony z numerem siedem Chorwat.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwszy mecz turnieju i pierwsza sensacja. Odpadł rozstawiony z numerem siódmym Ivo Karlovic. Chorwat nie sprostał Szwajcarowi, który do turnieju musiał przebijać się przez kwalifikacje, Marco Chiudinelliemu. W zwycięstwie nie pomogło wysokiemu Chorwatowi nawet 19 asów serwisowych. Tenisiści rozegrali trzy wyrównane sety, 7:6(4), 4:6, 7:6(7).

Od niespodzianki zaczęło się też spotkanie głównego faworyta turnieju, Brytyjczyka Andyego Murray’a. Jego rywal, notowany na 75. miejscu w światowym rankingu, Ukrainiec Sergiw Stakowski wygrał pierwszego seta. W drugim 21-latek ze Szkocji poprawił skuteczność pierwszego serwisu i wygrał do 3. Decydująca odsłona została przerwana przy stanie 5:3 dla Murray’a ze względu na kontuzję Stakowskiego.

W pojedynku numeru pięć Marina Cilica z Janko Tipsarevicem nie było zaskoczenia. Wygrał faworyt, jednak zwycięstwo nie przyszło łatwo. Tenisiści spędzili na korcie aż 2 godziny 21 minut i rozegrali trzy sety. Co ciekawe, było to już trzecie spotkanie tych zawodników w tym sezonie. Wcześniej grali ze sobą w Australii i Chennai. W obydwu pojedynkach górą był chorwacki tenisista.

Awans nie przyszedł łatwo również innemu rozstawionemu, Davidowi Ferrerowi. Jego przeciwnik, były numer trzy światowego rankingu, Ivan Ljubicic, dla którego był to pierwszy start w tym roku, zmusił Hiszpana do sporego wysiłku. Statystyki jednak zdecydowanie wskazują na wyższość Ferrera, który przewyższył Chorwata we wszystkich elementach. Mecz zakończył się wynikiem 3:6, 6:6, 6:1.

Wyniki meczów 1. rundy singla

Marin Cilic (Chorwacja, 5) - Janko Tipsarevic (Serbia) 2:6, 7:6(3), 6:4

Ivan Ljubicic (Chorwacja) - David Ferrer (Hiszpania, 4) 6:3, 2:6, 1:6

Andy Murray (Wielka Brytania, 2) - Sergiw Stakowski (Ukraina) 6:7(3), 6:3, 5:3 ret.

Victor Hanescu (Rumunia) - Fabrice Santoro (Francja) 4:6, 2:6

Marco Chiudinelli (Szwajcaria, Q) - Ivo Karlovic (Chorwacja, 7) 7:6(4), 4:6, 7:6(7)

Teimuraz Gabaszwili (Rosja) - Laurent Recouderc (Francja, Q) 5:7, 7:6(4), 6:3

Wyniki meczów 1. rundy debla

Marcin Matkowski (Polska) / Rainer Schuettler (Niemcy) - Christopher Kas (Niemcy) / Philipp Kohlschreiber (Niemcy) 6:3, 6:2

Rik de Voest (RPA) / Dmitry Tursunow (Rosja) - Igor Andriejew (Rosja) / Michaił Jużny (Rosja) 6:3, 6:3

Lukas Dlouhy (Czechy, 3) / Leander Paes (Indie, 3) - Simone Bolelli (Włochy) / Ivo Karlovic (Chorwacja) 4:6, 6:2, 8:10