WTA Bastad: Anna Schmiedlova przerwała fatalną serię, awans Karin Knapp

Słowaczka Anna Schmiedlova pokonała 6:1, 6:3 Szwedkę Susanne Celik i awansowała do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Bastad.

PAP / PAP/Andrzej Grygiel

Anna Schmiedlova (WTA 53) bardzo długo czekała na zwycięstwo w zawodach WTA. W styczniu w Sydney pokonała Timeę Bacsinszky. Z kolejnych 15 turniejów odpadła po pierwszym meczu. W tym czasie udało się jej wygrać dwa spotkania w Pucharze Federacji i jedno w cyklu ITF. W poniedziałek w Bastad zakończyła fatalną passę. Pokonała 6:1, 6:3 Susanne Celik (WTA 153) w ciągu 69 minut.

W II secie Schmiedlova wróciła ze stanu 0:2. W całym meczu Słowaczka obroniła sześć z ośmiu break pointów, a sama wykorzystała sześć z 11 okazji na przełamanie. W ubiegłym roku zawodniczka z Bratysławy zdobyła swoje pierwsze tytuły w głównym cyklu (Katowice, Bukareszt) i zadebiutowała w Top 30 rankingu.

- Jestem szczęśliwa, że odniosłam zwycięstwo, bo sama już nie wiem ile przegrałam - nie liczyłam. Może 15 meczów z rzędu, więc to jest szczególne uczucie i bardzo się cieszę - powiedziała Schmiedlova. - To był dobry mecz. Nie znałam mojej rywalki, ponieważ nigdy z nią nie grałam, a pokazała niezły tenis. Może być dobrą zawodniczką. Jestem zadowolona, że wygrałam, nawet jeśli pod koniec byłam trochę zdenerwowana - dodała Słowaczka.

Karin Knapp (WTA 85) wygrała 6:2, 6:4 z Denisą Allertovą (WTA 83). W trwającym 75 minut spotkaniu obie tenisistki popełniły łącznie 15 podwójnych błędów, z czego osiem Włoszka, która też wykorzystała pięć z ośmiu break pointów.

W poniedziałek miał odbyć się jeszcze jeden mecz, Mona Barthel - Jarosława Szwiedowa, ale został odwołany z powodu deszczu.