ATP Gstaad: Dustin Brown obronił meczbole i pokonał Thomaza Bellucciego, drugi ćwierćfinał Michaiła Jużnego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PETER SCHNEIDER /
PAP/EPA / PETER SCHNEIDER /

Dustin Brown obronił dwie piłki meczowe i po trzysetowym pojedynku wygrał z Thomazem Belluccim w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP w Gstaad. Do ćwierćfinału awansowali też Michaił Jużny i Robin Haase.

W ciągu kilkudziesięciu godzin Dustin Brown pokonał dwóch specjalistów od gry na kortach ziemnych. W I rundzie wygrał z Juanem Monaco, natomiast w 1/8 finału okazał się lepszy od rozstawionego z numerem czwartym Thomazem Belluccim. Czwartkowy pojedynek był pełen zwrotów akcji. Brown zwyciężył 2:6, 7:6(4), 6:1, w 12. gemie drugiej partii broniąc dwóch meczboli.

- Nawet nie wiedziałem, że on miał meczbole. Z tamtego gema pamiętam tylko, że przegrywałem 0-30. Sam przegrałem wiele spotkań, w których nie wykorzystałem piłek meczowych, więc wiem, że to nie jest łatwe. Thomaz to świetny tenisista. Ja długo nie mogłem znaleźć rytmu, ale trzeci set był w moim wykonaniu znakomity - analizował Niemiec.

O półfinał Brown powalczy z Michaiłem Jużnym, który wygrał z Mirzą Basiciem 7:5, 5:7, 6:3 w dwie godziny i siedem minut. Rosjanin mógł zakończyć ten pojedynek o wiele szybciej, lecz w dziesiątym gemie drugiego seta nie wykorzystał trzech piłek meczowych z rzędu. Mimo to Jużny ostatecznie zwyciężył i awansował do drugiego ćwierćfinału w obecnym sezonie.

Robin Haase znów udowadnia, że na kortach w Gstaad czuje się znakomicie. W czwartek Holender, finalista tego turnieju z 2013 roku, zaserwował 13 asów, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 45 z 56 rozegranych punktów, jeden raz został przełamany oraz wykorzystał dwa z pięciu break pointów i wyeliminował Horacio Zeballosa.

{"id":"","title":""}

Gilles Simon, turniejowa "dwójka", jest o krok od odpadnięcia. Francuz przegrywa z Thiago Monteiro 2:6, 3:4 i 0-40, ale mecz został przerwany przez opady deszczu i zapadający zmierzch. Tenisiści wrócą na kort w piątek.

J. Safra Sarasin Swiss Open Gstaad, Gstaad (Szwajcaria) ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 463,5 tys. euro czwartek, 21 lipca

II runda gry pojedynczej:

Michaił Jużny (Rosja, 7) - Mirza Basić (Bośnia i Hercegowina) 7:5, 5:7, 6:3 Dustin Brown (Niemcy) - Thomaz Bellucci (Brazylia, 4) 2:6, 7:6(4), 6:1 Robin Haase (Holandia) - Horacio Zeballos (Argentyna) 7:6(5), 6:4 Gilles Simon (Francja, 2) - Thiago Monteiro (Brazylia, Q) 2:6, 3:4 *do dokończenia

Kto awansuje do półfinału turnieju ATP w Gstaad?