WTA Waszyngton: Kristina Mladenović lepsza od Sabiny Lisickiej, porażka Moniki Puig

Francuzka Kristina Mladenović pokonała 6:3, 6:3 Niemkę Sabinę Lisicką i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Waszyngtonie. Odpadła Portorykanka Monica Puig.

Qin Lang / Newspixpl  / Qin Lang / Newspix.pl

Latem ubiegłego roku Kristina Mladenović w pięciu turniejach w USA wygrała łącznie sześć meczów, z czego cztery w drodze do ćwierćfinału US Open. W Waszyngtonie odpadła wówczas w I rundzie. Teraz jest w ćwierćfinale, choć również mogła z turniejem pożegnać po pierwszym meczu. Pokonała Samanthę Crawford wracając ze stanu 1:3 w III secie. Drugie spotkanie było dla Mladenović (WTA 34) dużo łatwiejsze. Wygrała 6:3, 6:3 z finalistką Wimbledonu 2013 Sabiną Lisicką (WTA 81).

W ciągu 67 minut Francuzka wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. Niemka popełniła sześć podwójnych błędów. - Nigdy nie gra się łatwo z Sabiną. Jest bardzo dobrą zawodniczką i trudno jest złapać swój rytm, gdyż ona uderza niezwykle ostro. Starałam się być solidna i wykorzystywać wszystkie swoje szanse - powiedziała Mladenović, która w ubiegłym miesiącu przegrała z Lisicką 4:6, 4:6. - Na trawie na Majorce obie zagrałyśmy bardzo agresywnie, pokonała mnie w dwóch zaciętych setach. Bardzo się cieszę z małego rewanżu, jaki na niej wzięłam i z awansu do kolejnej rundy! - dodała Francuzka, która poprawiła na 2-3 bilans wszystkich spotkań z Niemką.

Mladenović w tym roku w turniejach rangi International doszła do ćwierćfinału lub dalej na trzech różnych nawierzchniach. Wcześniej osiągnęła półfinał w Strasburgu (kort ziemny) i finał w Den Bosch (trawa). - Uwielbiam tutaj przyjeżdżać i dlatego wróciłam. Kibice są niesamowici, są na trybunach przez cały dzień i w nocy. Mam stąd miłe wspomnienia. Kilka lat temu dobrze zagrałam w singlu, a przed rokiem zdobyłam tytuł w deblu w parze z Belindą Bencić. Cieszę się, że wróciłam do Waszyngtonu i z awansu do ćwierćfinału - stwierdziła Francuzka.

W 2014 roku Mladenović w imprezie tej pokonała Lucie Safarovą i dopiero w walce o półfinał przegrała z Kurumi Narą. Tym razem jej rywalką w ćwierćfinale będzie Yanina Wickmayer (WTA 44), z którą wygrała dwa z trzech dotychczasowych meczów. Ich ostatnia konfrontacja miała miejsce w ubiegłym miesiącu w Eastbourne i Francuzka zwyciężyła 7:6(6), 6:4.

Rozstawiona z numerem trzecim Monica Puig (WTA 33) przegrała 4:6, 2:6 z Lauren Davis (WTA 122). Obie zawodniczki miały po siedem szans na przełamanie - Amerykanka wykorzystała cztery, a Portorykanka tylko jedną. 22-latka z Boca Raton osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w 2016 roku. Kolejną jej rywalką będzie Camila Giorgi (WTA 77). W I rundzie Włoszka wyeliminowała Eugenie Bouchard, a w II nie musiała wychodzić na kort, bo Tamira Paszek (WTA 108) wycofała się.