ITF Wuhan: Niełatwy awans Urszuli Radwańskiej do ćwierćfinału

Na-Lae Han prowadziła już 6:3, 3:1, ale do ćwierćfinału turnieju ITF na kortach twardych w Wuhanie awansowała Urszula Radwańska. Polka zakończyła niełatwe spotkanie z Koreanką zwycięstwem 3:6, 6:3, 6:2.

Rafał Smoliński
Urszula Radwańska PAP/EPA / EPA/FILIP SINGER / Na zdjęciu: Urszula Radwańska

W partii otwarcia 25-letnia krakowianka tylko raz utrzymała serwis, a dwa z trzech zdobytych w tej części meczu gemów uzyskała przy podaniu rywalki. Notowana na 186. miejscu w rankingu WTA Na-Lae Han okazała się wówczas ostatecznie lepsza o jednego breaka.

24-letnia Koreanka znakomicie rozpoczęła także drugiego seta, bowiem prowadziła już 3:1. Wówczas jednak do odrabiania strat przystąpiła oznaczona "ósemką" Urszula Radwańska. która pewnie zapisała na swoje konto pięć kolejnych gemów.

Polska tenisistka poszła za ciosem na początku decydującej odsłony i szybko wyszła na 3:0. Han skorzystała wówczas z interwencji medycznej, zaś po krótkiej przerwie odrobiła stratę jednego przełamania. Na nic więcej nie pozwoliła jej już nasza tenisistka, która po 132 minutach zakończyła mecz wynikiem 3:6, 6:3, 6:2.

Urszula Radwańska bardzo potrzebuje punktów, gdyż w poniedziałek wypadła z Top 200 rankingu WTA i obecnie jest 228. zawodniczką świata. W Wuhanie zdobyła ich jak na razie 15 i w czwartek powalczy o 14 kolejnych. Jej przeciwniczką będzie Nigina Abduraimowa (WTA 177), która w środę pokonała 5:7, 6:2, 6:0 oznaczoną czwartym numerem Chinkę Xinyun Han (WTA 125). Polka i reprezentantka Uzbekistanu zmierzą się ze sobą po raz pierwszy na zawodowych kortach.