WTA Nanchang: Francesca Schiavone w II rundzie, porażki Danieli Hantuchovej i Donny Vekić

Włoszka Francesca Schiavone pokonała 6:0, 6:4 Chinkę Zhaoxuan Yang i awansowała do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Nanchang. Odpadły Słowaczka Daniela Hantuchova i Chorwatka Donna Vekić.

Francesca Schiavone WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Francesca Schiavone

Francesca Schiavone (WTA 104), mistrzyni Rolanda Garrosa 2010, mogła wystąpić w rozpoczynającym się 6 sierpnia turnieju olimpijskim. Włoszka jednak nie przyjęła dzikiej karty. Tłumaczyła się, że na tym etapie kariery chce się skoncentrować na "swoich osobistych planach". Schiavone w igrzyskach olimpijskich wzięła udział trzy razy. Jej najlepszy rezultat to ćwierćfinał z 2004 roku w Atenach.

Turniej w Nanchang 36-letnia Włoszka rozpoczęła od pokonania 6:0, 6:4 Chinki Zhaoxuan Yang (WTA 251). W trwającym 72 minuty spotkaniu Schiavone zdobyła 18 z 24 punktów przy drugim podaniu rywalki i 17 z 20 przy własnym pierwszym.

Kolejną rywalką byłej czwartej rakiety globu będzie inna reprezentantka gospodarzy Jia-Jing Lu (WTA 271), która wróciła z 0:3 w III secie i wygrała 5:7, 6:4, 7:5 z Danielą Hantuchovą (WTA 254) po dwóch godzinach i 48 minutach walki. Chince w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziło popełnienie 13 podwójnych błędów. Słowaczka to półfinalistka Australian Open 2008. W styczniu 2003 roku znalazła się na piątym miejscu w rankingu.

Odpadła rozstawiona z numerem czwartym Donna Vekić (WTA 118), która przegrała 2:6, 2:6 z Fangzhou Liu (WTA 183). Chinka zaserwowała trzy asy i wykorzystała pięć z 11 break pointów. Vania King (WTA 106) pokonała 6:4, 6:2 Storm Sanders (WTA 279). Amerykanka zgarnęła 28 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie cztery z sześciu okazji.

We wtorek odbyły się dwa wewnątrz chińskie mecze. Lin Zhu (WTA 157) wróciła z 0:2 w III secie i pokonała 6:3, 2:6, 6:4 Jing-Jing Lu (WTA 233). Ying Zhang (WTA 696) w wygranym 6:3, 6:1 spotkaniu z Yafan Wang (WTA 164) zgarnęła 21 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła cztery break pointy.

Mecz Kurumi Nary (WTA 92) z Chorwatką Terezą Mrdezą (WTA 287) został przerwany przy stanie 6:3, 2:3 z powodu ulewnego deszczu i zostanie dokończony w środę.