Challenger Meerbusch: Jerzy Janowicz rozstawiony w głównej drabince

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Po porażce z Gillesem Mullerem w I rundzie turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro Jerzy Janowicz potrzebuje praktyki meczowej. Najlepszy polski tenisista w przyszłym tygodniu zaprezentuje się na kortach ziemnych w niemieckim Meerbusch.

To dobra decyzja łodzianina, który pierwotnie był zgłoszony do startu w zawodach rangi ATP World Tour 250 na kortach twardych w Wiston-Salem, ale zdecydował się nie lecieć do USA przed nowojorskim Szlemem. Zamiast tego Jerzy Janowicz wybrał niemiecką mączkę w położonej przy granicy z Holandią miejscowości Meerbusch.

Nasz reprezentant miał oczywiście pewne miejsce w głównej drabince i został w niej rozstawiony z piątym numerem. W I rundzie czeka go pojedynek ze Słowakiem Filipem Horanskim, natomiast w dalszej fazie możliwe będzie spotkanie z Niemcem Nilsem Langerem lub Belgiem Germainem Gigounonem. W ćwiartce Janowicza znaleźli się jeszcze m.in. finalista Poznań Open 2016, Belg Clement Geens, oraz oznaczony "czwórką" Kanadyjczyk Steven Diez, który jest znany z występów w polskich futuresach.

Jeśli Janowicz awansuje do półfinału, to będzie mógł się zmierzyć z rozstawionym z numerem drugim Hiszpanem Roberto Carballesem, aktualnie 98. rakietą świata. Drugim uczestnikiem zawodów Cittadino Challenger klasyfikowanym w Top 100 jest grający z "jedynką" Florian Mayer. 32-letni Niemiec zajmuje w rankingu ATP 94. miejsce, ale dopiero co powrócił do gry po licznych kontuzjach. W czerwcu wygrał nawet imprezę ATP World Tour 500 na trawnikach w Halle.

ZOBACZ WIDEO Smutny Radosław Kawęcki: Może to przez jedzenie? (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu:
Jaki wynik osiągnie Jerzy Janowicz w Meerbusch?
I rundę
II rundę
ćwierćfinał
półfinał
finał
wygra całe zawody
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (3)
avatar
Kike
15.08.2016
Zgłoś do moderacji
0
2
Odpowiedz
Nie wiem czy taka dobra to decyzja. Latać po kilku kontynentach, zmieniać nawierzchnię (co po tak długiej pauzie jest nie wskazane...). ale widać plan JJ. Nie grać żadnych kwalifikacji ATP...  
avatar
Piothras99
15.08.2016
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Bardzo dobry pomysł na grę w Challengerach. Najważniejsze żeby wrócił do formy :D Dajesz Jurek  
margota
14.08.2016
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Graj, graj i zwyciężaj Jerzula :)) Byle w zdrowiu !!!