WTA Cincinnati: Niewykorzystana szansa Magdy Linette, Polki zabraknie w głównej drabince

Magda Linette przegrała z Alison Riske w I rundzie eliminacji turnieju WTA na kortach twardych w Cincinnati, wliczanym do cyklu US Open Series.

Kacper Kowalczyk
Magda Linette WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak / Na zdjęciu: Magda Linette

Ostatnie kilkanaście dni było próbą organizmu Magdy Linette. Najpierw podróż z Montrealu do Nanchang, później ekspresowe przemieszczenie się do Rio de Janeiro, by spełniło się jedno z marzeń poznanianki, a teraz powrót do Ameryki Północnej.

Niestety, pomimo wysokiego prowadzenia Polki w meczu z Alison Riske, jej występ w Cincinnati zakończył się na I rundzie eliminacji. Amerykance udało się dogonić Linette ze stanu 1:6, 1:4 i sięgnąć po zwycięstwo po trzech setach. Rozpędzonej drabinkowej "19" nie przeszkodziła nawet półgodzinna przerwa w samej końcówce, spowodowana burzą, która nawiedziła stan Ohio.

O miejsce w turnieju głównym Riske zmierzy się z Aną Konjuh, która uporała się z Jarosławą Szwiedową. Następnym (ostatnim przed US Open) przystankiem drugiej rakiety Polski będzie turniej WTA w New Haven, do którego eliminacje rozpoczną się 20 sierpnia.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)