Skandalu we francuskim tenisie ciąg dalszy. Caroline Garcia i Kristina Mladenović zawieszone przez federację

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / TANNEN MAURY /
PAP/EPA / TANNEN MAURY /
zdjęcie autora artykułu

Po Benoitcie Pairze Caroline Garcia i Kristina Mladenović także zostały zawieszone przez Francuską Federację Tenisa (FFT). Ma to związek z "nieodpowiednim zachowaniem" całej trójki podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Benoit Paire 10 sierpnia został wykluczony z reprezentacji z powodu "braku przestrzegania reguł panujących we francuskiej reprezentacji". Oznacza to, że Awiniończyk nie będzie mógł występować w barwach drużyny narodowej w Pucharze Davisa i igrzyskach olimpijskich.

Z kolei w niedzielę Francuska Federacja Tenisa (FFT) poinformowała o tymczasowym zawieszeniu Caroline Garcii i Kristiny Mladenović. Jest to pokłosie sytuacji, jaka miała miejsce przed deblowym meczem francuskiej pary w igrzyskach olimpijskich, kiedy to tenisistki nie wiedziały, że ich stroje mają być identyczne kolorystycznie.

Mladenović później ostro skrytykowała działaczy federacji, zarzucając im niekompetencje i obwiniając za niepowodzenie na igrzyskach (Francuzki odpadły w I rundzie turnieju debla).

Władze francuskiego tenisa w oficjalnym komunikacie poinformowały, iż zawieszenie Garcii i Mladenović to "środek zapobiegawczy". Ostateczną decyzję FFT ma podjąć 24 września. Do tego czasu Garcia i Mladenović nie będą otrzymywać wsparcia od federacji oraz nie będą mogły występować w barwach reprezentacji.

W najgorszym przypadku Garcii i Mladenović grozi dożywotnie wykluczenie z reprezentacji.

ZOBACZ WIDEO Arkadiusz Malarz: cieszę się, że trafnie wytypowałem Real

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: