US Open: Paula Kania i Maria Irigoyen w II rundzie gry podwójnej

Paula Kania i Argentynka Maria Irigoyen awansowały do II rundy gry podwójnej wielkoszlemowego US Open rozgrywanego na kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku.

Paula Kania WP SportoweFakty / Seweryn Dombrowski / Na zdjęciu: Paula Kania

Paula Kania i Maria Irigoyen nie dały się wybić z rytmu, gdy deszcz przerwał ich mecz I rundy debla. Prowadziły wtedy 4:0 w I secie. Ostatecznie Polka i Argentynka pokonały 6:1, 6:3 Julię Putincewą i Carinę Witthöft.

W trwającym 68 minut spotkaniu Kania i Irigoyen obroniły trzy z czterech break pointów, a same wykorzystały pięć z ośmiu szans na przełamanie. Przy swoim pierwszym podaniu zgarnęły 27 z 38 punktów.

Kania po raz drugi gra w US Open w grze podwójnej. W 2014 roku w parze z Janette Husarovą zanotowały II rundę, w której przegrały z Lucie Hradecką i Michaellą Krajicek. Polka wspólnie ze Słowaczką osiągnęła III rundę Rolanda Garrosa 2015 i jest to jej życiowy rezultat w wielkoszlemowych turniejach.

Dla Kani i Irigoyen to trzeci wspólny występ w imprezach tej rangi. W Rolandzie Garrosie 2015 doszły do II rundy, a w Wimbledonie 2016 nie udało im się wygrać meczu. O III rundę US Open Polka i Argentynka zagrają z rozstawionymi z numerem szóstym Martiną Hingis i Coco Vandeweghe, które pokonały 4:6, 6:1, 6:2 Anną-Lenę Grönefeld i Kvetę Peschke.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród w deblu kobiet 2,731 mln
czwartek, 1 września

I runda gry podwójnej:

Maria Irigoyen (Argentyna) / Paula Kania (Polska) - Julia Putincewa (Kazachstan) / Carina Witthöft (Niemcy) 6:1, 6:3