Cykl ITF: Katarzyna Piter znów bez sposobu na Oceane Dodin

Katarzyna Piter po raz trzeci z rzędu musiała uznać wyższość Oceane Dodin na zawodowych kortach. Tym razem Francuzka pokonała Polkę 6:4, 6:4 w ćwierćfinale turnieju ITF na kortach ziemnych w Barcelonie.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / ERIK S. LESSER

W pierwszym secie piątkowego pojedynku rozstawiona z "jedynką" zawodniczka uzyskała decydujące przełamanie w siódmym gemie. W drugiej partii Oceane Dodin wróciła ze stanu 1:3, by po 93 minutach zwyciężyć ostatecznie 6:4, 6:4.

Za występ w Barcelonie 25-letnia Katarzyna Piter otrzyma dziewięć punktów do rankingu WTA, dzięki czemu nieznacznie poprawi zajmowaną obecnie 287. pozycję.

Wieczorem, w egipskim Szarm el-Szejk, o miejsce w finale gry podwójnej bez powodzenia walczyli Kamil Gajewski i Ksawery Pociej. Przeciwnikami Polaków byli najwyżej rozstawieni Wenezuelczyk Jordi Munoz-Abreu i Hiszpan David Perez Sanz, którzy zwyciężyli 6:4, 6:2. Biało-Czerwoni za start w Egipcie otrzymali po sześć punktów do rankingu deblowego.

półfinał gry podwójnej:

Jordi Munoz-Abreu (Wenezuela, 1) / David Perez-Sanz (Hiszpania, 1) - Kamil Gajewski (Polska) / Ksawery Pociej (Polska) 6:4, 6:2