US Open: Kacper Żuk i Piotr Matuszewski pokonani. Debel pozostał na pocieszenie

Piotr Matuszewski i Kacper Żuk bez powodzenia startowali w turnieju singla juniorskiej edycji US Open 2016. We wtorek przystąpią jeszcze do rywalizacji w grze deblowej.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / DANIEL BOCKWOLDT

Jako pierwszy na korcie pojawił się w niedzielę Piotr Matuszewski. Nasz reprezentant wygrał partię otwarcia po tie breaku, ale w dwóch kolejnych ugrał tylko dwa gemy. Po 101 minutach Amerykanin Sam Riffice pokonał Polaka 6:7(4), 6:2, 6:0.

Trudniejsze zadanie miał w niedzielę Kacper Żuk. Jego przeciwnikiem był Marvin Möller (na zdjęciu), który w lipcu zanotował w Hamburgu debiut w zawodach rangi ATP World Tour (przegrał 1:6, 2:6 z Gregą Zemlją). Niemiec został w Nowym Jorku rozstawiony z "14". W partii otwarcia odrobił stratę przełamania, zaś w drugim secie jako jedyny zdobył breaka i po 71 minutach triumfował 6:4, 6:3.

Matuszewski i Żuk nie zakończyli jeszcze występu w juniorskim US Open 2016. We wtorek rozegrają mecz I rundy debla, a ich przeciwnikami będą Brazylijczycy Gabriel Decamps i Orlando Luz.