Challenger Szczecin: Marcel Granollers otrzymał trzecią dziką kartę

Marcel Granollers otrzymał dziką kartę dla tenisisty z Top 50 i weźmie udział w turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Szczecinie. Wcześniej nagrodzeni w ten sposób przez organizatorów zostali Nicolas Almagro i Paweł Ciaś.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
PAP/EPA / JUSTIN LANE

- W tej chwili mamy na liście siedmiu zawodników z czołowej setki rankingu. Cieszy nas, że wraca do nas Nicolas Almagro, który był przed rokiem bardzo pewny zwycięstwa i przerwania "hiszpańskiej klątwy", ale nieoczekiwanie odpadł w półfinale. Drugi zawodnik, który postara się w tym roku ją przełamać, to Marcel Granollers. Nasz turniej wciąż jest ewenementem na świecie, bo chociaż rozgrywany jest na ziemnej nawierzchni, to nigdy nie zdołał go wygrać Hiszpan. Trzecią dziką kartę otrzymał Paweł Ciaś, a czwartą miał dostać Michał Przysiężny. Jednak z nią czekamy na ostateczną decyzję kapitana Radka Szymanika, kogo powoła do reprezentacji na mecz Pucharu Davisa. Ale na pewno ostatnią dziką kartę dostanie Przysiężny albo Kamil Majchrzak - powiedział dyrektor turnieju Krzysztof Bobala.

W dniach 16-18 września reprezentacja Polski będą walczyć w Berlinie o utrzymanie w Grupie Światowej Pucharu Davisa z drużyną Niemiec. Na pewno nie zagra w niej Jerzy Janowicz, który już wcześniej potwierdził swój występ w Pekao Szczecin Open 2016. - Nie zabiegałem o to, żeby przyjechał, bo myślałem, że będzie grał w Pucharze Davisa. Ale pojawiło się zapytanie od rodziny Janowiczów czy może on dostać dziką kartę, bo założenie jest takie, że Jurek chce w ciągu roku wrócić do Top 30. Ostatecznie załapał się do turnieju z rankingu i jestem spokojny o to, że przyjedzie, bo musi zdobywać punkty. Wiadomo, że na wyniki Polaków w naszym turnieju nie mamy wpływu, a rzadko przechodzą oni drugą rundę. Ale Janowicz był u nas w ćwierćfinale w 2012 roku, a cztery lata wcześniej był półfinalistą. Zresztą tylko Janowicz i Kubot grali w Szczecinie w 1/2 finału. Liczymy, że Jurek może to powtórzyć - uważa Bobala.

Tegoroczna edycja Pekao Szczecin Open zostanie rozegrana w dniach 12-18 września.

Lista zgłoszeń turnieju Pekao Szczecin Open 2016:

1. Inigo Cervantes (Hiszpania)
2. Jan-Lennard Struff (Niemcy)
3. Dustin Brown (Niemcy)
4. Karen Chaczanow (Rosja)
5. Radu Albot (Mołdawia)
6. Nikołoz Basilaszwili (Gruzja)
7. Tejmuraz Gabaszwili (Rosja)
8. Albert Montanes (Hiszpania)
9. Marco Cecchinato (Włochy)
10. Constant Lestienne (Francja)
11. Federico Gaio (Włochy)
12. Mathias Bourgue (Francja)
13. Filippo Volandri (Włochy
14. Jerzy Janowicz (Polska)
15. Axel Michon (Francja)
16. Akira Santillan (Japonia)
17. Alessandro Giannessi (Włochy)
18. Zdenek Kolar (Czechy)
19. Jan Mertl (Czechy)
20. Gleb Sakharov (Francja)
21. Lorenzo Sonego (Włochy)
22. Marek Michalicka (Czechy)
23. Marcel Granollers (Hiszpania, WC)
24. Nicolas Almagro (Hiszpania, WC)
25. Paweł Ciaś (Polska, WC)

ZOBACZ WIDEO: Po Kazachstanie: Tomaszewski, Stokowiec i Majdan ocenili Polaków (źródło TVP)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×