WTA Quebec City: Eugenie Bouchard zasmuciła gospodarzy, awans Alison van Uytvanck

Rozstawiona z numerem pierwszym Kanadyjka Eugenie Bouchard przegrała 2:6, 3:6 z Rosjanką Ałłą Kudriawcewą w II rundzie turnieju WTA International w Quebec City. Do ćwierćfinału awansowała Belgijka Alison van Uytvanck.

PAP/EPA / TANNEN MAURY

W turnieju w Quebec City do ćwierćfinału nie awansowała ani jedna rozstawiona zawodniczka. Jako ostatnia odpadła Eugenie Bouchard (WTA 48), dla której za mocna okazała się Ałła Kudriawcewa (WTA 162). W trwającym 62 minuty spotkaniu Rosjanka odparła pięć z sześciu break pointów oraz zdobyła 14 z 20 punktów przy drugim podaniu Kanadyjki. 28-latka z Moskwy awansowała do drugiego ćwierćfinału w sezonie w głównym cyklu (po Strasburgu). Kolejną jej rywalką będzie Lauren Davis (WTA 104), z którą przegrała wszystkie trzy dotychczasowe mecze.

Ćwierćfinalistka Rolanda Garrosa 2015 Alison van Uytvanck (WTA 112) pokonała 6:4, 6:3 Barborę Stefkovą (WTA 176). W ciągu 72 minut Belgijka obroniła dwa z trzech break pointów, a sama przełamała Czeszkę cztery razy. Zawodniczka z Grimbergen awansowała do pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu od października ubiegłego roku (Luksemburg).

O półfinał van Uytvanck zmierzy się z Oceane Dodin (WTA 132), która wygrała 6:4, 6:4 z Sachią Vickery (WTA 165) po równo godzinie walki. Francuzka zaserwowała dziewięć asów oraz wykorzystała cztery z siedmiu break pointów i osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w karierze w głównym cyklu.

Jessica Pegula (WTA 161) pokonała 7:6(2), 7:5 Francoise Abandę (WTA 201). W trwającym 85 minut spotkaniu było siedem przełamań, z czego cztery na korzyść Amerykanki, która awansowała do drugiego ćwierćfinału w 2016 roku i zarazem w karierze w głównym cyklu (po Waszyngtonie, gdzie po drodze wyeliminowała Samanthę Stosur).

Coupe Banque Nationale, Quebec City (Kanada)