WTA Wuhan: Jekaterina Makarowa rywalką Agnieszki Radwańskiej, czarna niedziela dla Szwajcarek

Rosjanka Jekaterina Makarowa pokonała 6:1, 6:2 Sabinę Lisicką i będzie przeciwniczką Agnieszki Radwańskiej w II rundzie turnieju WTA Premier 5 rozgrywanego na kortach twardych w Wuhanie.

PAP/EPA / JASON SZENES

W II rundzie nie dojdzie do starcia dwóch finalistek Wimbledonu, bo Sabina Lisicka (WTA 113) gładko uległa Jekaterinie Makarowej (WTA 39). Spotkanie trwało 57 minut. Niemka popełniła cztery podwójne błędy (miała jednego asa) i zdobyła tylko dziewięć z 23 punktów przy swoim drugim podaniu. Rosjanka obroniła trzy z czterech break pointów, a sama wykorzystała pięć z dziewięciu szans na przełamanie. 28-latce z Moskwy naliczono 13 kończących uderzeń i osiem niewymuszonych błędów. Lisicka miała 13 piłek wygranych bezpośrednio i 23 pomyłki.

We wtorek Radwańska zagra z Makarową, z którą ma bilans meczów 4-2. Dwie porażki Polka poniosła w wielkoszlemowych turniejach, w US Open 2013 (4:6, 4:6) i Wimbledonie 2014 (3:6, 0:6). Ostatnie ich spotkanie miało miejsce dwa lata temu w Montrealu i krakowianka zwyciężyła 7:6(1), 7:6(3).

To była czarna niedziela dla Szwajcarek. Belinda Bencić (WTA 26) upadła na kort (prawdopodobnie odnowiła się jej kontuzja kości ogonowej) i nie dokończyła spotkania ze Swietłaną Kuzniecową (WTA 10). Z powodu choroby wirusowej skreczowała Timea Bacsinszky (WTA 14), której rywalką była Louisa Chirico (WTA 75). Borykająca się z problemami zdrowotnymi Bencić w ośmiu ostatnich turniejach wygrała łącznie trzy mecze. W lutym była siódmą rakietą globu, a w poniedziałek wypadnie z Top 30 rankingu.

Roberta Vinci (WTA 15) pokonała 6:3, 6:3 mistrzynię olimpijską Monikę Puig (WTA 33). W trwającym 80 minut spotkaniu Włoszka zaserwowała osiem asów i zdobyła 24 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa break pointy, a sama trzy razy przełamała Portorykankę. Kolejną rywalką finalistki US Open 2015 będzie Jarosława Szwiedowa (WTA 41), która rozbiła 6:0, 6:3 Saisai Zheng (WTA 74). Kazaszka wygrała ostatnie spotkanie z Vinci, w lutym tego roku w Dubaju. Bilans ich wszystkich konfrontacji to 3-2 dla Włoszki.

Lucie Safarova (WTA 43) wygrała 7:5, 6:3 z Varvarą Lepchenko (WTA 79). Czeszka w II secie od 0:2 zdobyła sześć z siedmiu kolejnych gemów. W trwającym godzinę i 58 minut meczu odparła osiem z dziewięciu break pointów. Posłała 32 kończące uderzenia przy 29 niewymuszonych błędach. W II rundzie dojdzie do starcia dwóch wielkoszlemowych finalistek. Safarova (Roland Garros 2015) zagra ze swoją rodaczką Karoliną Pliskovą (US Open 2016).

Laura Siegemund (WTA 31) wróciła ze stanu 6:7, 1:4 i pokonała 6:7(7), 7:5, 6:4 Dankę Kovinić (WTA 63). W tie breaku I partii Niemka zmarnowała trzy piłki setowe. W trwającym trzy godziny i 20 minut maratonie osiem razy oddała własne podanie, a sama wykorzystała 10 z 13 break pointów. Dramatyczny przebieg miało spotkanie pomiędzy Iriną-Camelią Begu (WTA 23) a Jelizawietą Kuliczkową (WTA 125). Rumunka przegrywała 4:6, 3:5, ale obroniła piłkę meczową i zwyciężyła 4:6, 7:6(4), 6:2 po dwóch godzinach i 30 minutach walki. W II rundzie zmierzy się ze swoją rodaczką Simoną Halep.

Dongfeng Motor Wuhan Open, Wuhan (Chiny)

Jarosława Szwiedowa (Kazachstan) - Saisai Zheng (Chiny, WC) 6:0, 6:3
Irina-Camelia Begu (Rumunia) - Jelizawieta Kuliczkowa (Rosja, Q) 4:6, 7:6(4), 6:2
Yanina Wickmayer (Belgia) - Shelby Rogers (USA) 6:3, 7:6(1)
Laura Siegemund (Niemcy) - Danka Kovinić (Czarnogóra) 6:7(7), 7:5, 6:4
Katerina Siniakova (Czechy, Q) - Timea Babos (Węgry) 6:3, 7:5

wolne losy: Andżelika Kerber (Niemcy, 1); Garbine Muguruza (Hiszpania, 2); Agnieszka Radwańska (Polska, 3); Simona Halep (Rumunia, 4); Karolina Pliskova (Czechy, 5); Venus Williams (USA, 6); Carla Suarez (Hiszpania, 7); Madison Keys (USA, 8)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Kto awansuje do III rundy turnieju WTA w Wuhanie?