Challenger Mohammedia: zwycięska inauguracja Kamila Majchrzaka

Kamil Majchrzak udanie rozpoczął obronę 51 punktów za zeszłoroczny finał turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w marokańskiej Mohammedii.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / SOEREN STACHE

Poniedziałkowym przeciwnikiem 20-letniego piotrkowianina był notowany na 193. miejscu w rankingu ATP Pedja Krstin. W premierowej odsłonie Polak postarał się o trzy przełamania i zasłużenie zwyciężył 6:3.

W drugiej partii gra się wyrównała. Obaj tenisiści wywalczyli po cztery przełamania, a Kamil Majchrzak dwukrotnie odebrał serwis Serbowi, kiedy ten podawał na seta. W tie breaku klasyfikowany na 276. pozycji zawodnik udowodnił swoją wyższość i stracił tylko punkt.

Po 112 minutach Majchrzak pokonał Krstina 6:3, 7:6(1) i awansował do II rundy zawodów w Mohammedii. Jego środowym przeciwnikiem w pojedynku o ćwierćfinał będzie rozstawiony z "siódemką" Holender Thiemo de Bakker, który w poniedziałek pokonał Austriaka Dennisa Novaka 3:6, 6:4, 7:6(8).

Morocco Tennis Tour Mohammedia, Mohammedia (Maroko)